Kobieta wyłożyła okna folią bąbelkową. Kiedy dowiecie się dlaczego, wiele osób pójdzie w jej ślady

Kobieta wyłożyła okna folią bąbelkową. Kiedy dowiecie się dlaczego, wiele osób pójdzie w jej ślady Źródło: Unsplash/Emile Escatena Ribeiro

Kobieta wiedziała, że wraz z zimą znowu zaczną się jej problemy. Postanowiła im zapobiec. Wpadła na bardzo oryginalny pomysł, który wzbudził zdziwienie sąsiadów, ale raz na zawsze zapewnił jej spokój. To rozwiązanie, które przyda się w niejednym domu i oszczędzi wiele pieniędzy.

Kobieta nie mogła pogodzić się z tym, że każdego roku jej rodzina wydaje krocie na ogrzewanie domu, a w środku i tak jest niesamowicie wręcz zimno. Budynek miał już swoje lata - jak i okna, które od wielu lat planowała wymienić, ale nie miała na to funduszy. Pieniądze, które musiała wykładać każdego roku na utrzymanie ciepła w zimie mogłyby pójść właśnie na uszczelnienie okien. Gdy otrzymała świąteczną przesyłkę zapakowaną w folię bąbelkową, wpadła na pomysł, który okazał się być dla niej wybawieniem.

Kobieta wyłożyła okna w domu folią bąbelkową

To tworzywo, chętnie wykorzystywane przez niektórych jako sposób na odstresowanie się - "pękanie" folii bąbelkowej to świetna zabawa zwłaszcza dla dzieci - ma również niesamowite właściwości izolacyjne. Pomyślała o tym właśnie ta kobieta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż sąsiedzi patrzyli na nią dziwnym wzrokiem, gdy uszczelniała okiennice szeleszczącym tworzywem, ona wiedziała, że to pomoże utrzymać ciepło w środku i jednocześnie znacznie obniży koszty ogrzewania.

Sposób na ocieplenie domu za pomocą folii bąbelkowej nie jest trudny do wdrożenia

Do stworzenia izolacji nie potrzeba za wiele. Wystarczy folia bąbelkowa wielkości okna, które chce się uszczelnić, oraz odrobina wody. Trzeba mieć pod ręką butelkę do sprayowania i napełnić ją wodą. Następnie wodą należy spryskać stronę folii, po której znajdują się bąbelki oraz na samo okno. Następnie wystarczy docisnąć folię wilgotną stroną do okna.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. Zwłoki przed siedzibą Polsatu! Nie żyje młoda kobieta

W ciągu kilku sekund folia powinna się przykleić zostać na miejscu całą zimę. Nie trzeba się również martwić tym, co będzie na wiosnę. Przy wyższych temperaturach bardzo łatwo przyjdzie odkleić folię od okna. To dużo szybszy i tańszy sposób uszczelniania niż wymiana okien, a w dodatku efekty można odczuć już kolejnego ranka, kiedy wstanie z łóżka do łazienki nie będzie biegiem przez kriokomorę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Edyta Górniak tuż przed finałem Eurowizji Junior wysłała do Viki Gabor jednoznaczną wiadomość. Gwiazda postawiła sprawę jasno
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: porady i wskazówki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News