Kobieta nie otrzymała pomocy
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 26 Listopada 2020

Nie mogła złapać oddechu, 8 godzin czekała na pogotowie. Jednak najgorsze stało się po przyjeździe medyków

Kobieta chora na COVID-19, która skarżyła się na poważne problemy z oddychaniem, czekała osiem godzin na przyjazd karetki, a później kolejne trzy na przyjęcie do szpitala. Narodowy Fundusz Zdrowia podjął decyzję o wszczęciu postępowania w tej sprawie. Szpital zapowiada indywidualne czynności wyjaśniające.

Kobieta, która stała się bohaterką reportażu TVN24, przez kilka dni gorączkowała. Test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Po 17 listopada stan chorej zaczął gwałtownie się pogarszać, duszności nie pozwalały na swobodne zaczerpnięcie oddechu. Wspólnie z mężem podjęli decyzję o wezwaniu karetki pogotowia.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Kobieta nie otrzymała pomocy medycznej przez wiele godzin

Pacjentka czekała na przyjazd karetki przez ponad 8 godzin. Gdy w końcu duszności doprowadziły do tego, że straciła przytomność, rodzina zdecydowała się wziąć sprawy w swoje ręce. Małżonek i syn postanowili zabrać kobietę do szpitala własnym samochodem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Niestety, lekarka obecna w placówce nie zgodziła się na przyjęcie chorej. Mąż wezwał policję, ale funkcjonariusze nie mogli nic zrobić.

- Potem okno otworzyła już sama lekarka i zaczęła krzyczeć, że po cośmy tu przyjechali, mamy jechać do Wrocławia, tu się testów nie robi. My mieliśmy wyniki przy sobie. Powiedziała, że ma wolne miejsca, ale ma zaplanowane przyjęcia, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi, dla kogo. Tu jest człowiek, który umiera pod drzwiami, a pani mówi, że mają przyjęcia planowane. Poprosiłem o nazwisko pani doktor i dokument, że odmawia przyjęcia. Odparła, że jest RODO, nic nie musi podawać i zamknęła okno - relacjonował mężczyzna.

Ostatecznie mąż zadzwonił na pogotowie, gdzie został poinformowany przez dyspozytora, że szpital musi przyjąć jego żonę. Lekarka dała się przekonać do tego pomysłu około trzeciej w nocy.

- Lekarka krzyczała na policjantów, że mają nas ukarać, bo złamaliśmy kwarantannę. Skoro nie było karetek, to musiałem wyjść z domu, aby ratować życie partnerki - dodał mąż chorej.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Uwaga, są nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Bardzo ważne zmiany, każdy rodzic powinien wiedzieć
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

TVN24 skontaktowało się w tej sprawie z Piotrem Burdachem, prezesem zarządu placówki w Wołowie. Zaznaczył on, że "wszczęte zostało już postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, które powinno się zakończyć do 5 grudnia".

Już wkrótce własną kontrolę przeprowadzi również Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wszystko jest już jasne. Naukowcy podali, gdzie najczęściej dochodzi do zakażeń koronawirusem
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Katarzyna Dowbor zdradziła przepis na błyskawiczną szarlotkę. Prezentuje się po królewsku i smakuje jak marzenie
  7. Decyzja ws. nieuczciwych praktyk pośredników handlu żywnością. Szykują się zmiany
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News