Uważaj na takich oszustów! Kobieta musiała zapłacić 280 zł za 3 km kurs spod dworca

Uważaj na takich oszustów! Kobieta musiała zapłacić 280 zł za 3 km kurs spod dworca Źródło: Facebook

Kobieta wychodząc z dworca wsiadła do jednej z zaparkowanych taksówek. Zrobiła krótki kurs, a gdy zobaczyła rachunek, osłupiała. Musiała zapłacić gigantyczną kwotę.

Kobieta padła ofiarą oszustwa, wykorzystującego lukę w prawie. Wsiadając do auta, spodziewała się, że to taksówka, oczekiwała więc standardowej stawki. Po otrzymaniu paragonu dowiedziała się, że musiała zapłacić znacznie więcej, a sam proceder jest niestety legalny.

Kobieta wsiadła do taksówki przy dworcu. Została oszukana

- Byłam zmuszona zapłacić 280 zł za 3 km w Warszawie, 100 zł za start i 60 zł za każdy kilometr. [...] Pan pokazał rozpiskę z cenami na małej karteczce w rogu szyby, utrzymując, że to przewóz osób, a nie taksówka dlatego nie musi się trzymać stałych cen 3 zł za kilometr. To oszustwo w biały dzień, czy naprawdę nic nie można z tym zrobić? - napisała kobieta na jednej z warszawskich grup na Facebooku.

Okazuje się, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Jeszcze w tym roku pisał o tym "Fakt", który wspominał o "fałszywych" taksówkach, które polują głównie na turystów. Auto z pozoru wyglądało jak taksówka, miało szachownicę na boku, oraz kogut na dachu. Cennik był wywieszony w mało widocznym miejscu, dzięki czemu wiele osób dawało się nabrać.

Nie daj się oszukać. Tak można rozpoznać prawdziwą taksówkę

Internauci w komentarzach zaczęli pisać o podobnych doświadczeniach z oszustami. Okazało się, że niejednokrotnie ofiarami padają nie tylko turyści, ale i Warszawiacy, którym zdarza się zapomnieć i wsiąść do nieprawdziwej taksówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na razie, z powodu istniejącego prawa nie da się zbyt wiele z tym zrobić. Miasto Warszawa organizowało kampanię "Wybierz bezpieczeństwo, jedź warszawską taksówką" dając wskazówki, jak rozpoznać auto oszustów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie
2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

Prawdziwa taksówka ma kogut z napisem taxi, żółto-czerwony pas z numerem bocznym pojazdu, herb Warszawy, naklejkę z numerem licencji i numerem rejestracyjnym na przedniej szybie. Ponadto w środku w widocznym miejscu kierowca musi mieć swój identyfikator, ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem. Widoczna powinna być także taryfa oraz opłata.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

Źródło: Warszawa w Pigułce

Następny artykuł