Przez ćwierć wieku nie zmywała makijażu. Lekarzowi opadła szczęka, gdy zobaczył efekt

Przez ćwierć wieku nie zmywała makijażu. Lekarzowi opadła szczęka, gdy zobaczył efekt Źródło: pxfuel.com/Creative Commons Zero - CC0

Kobieta przez całe 25 lat nie zadbała o własną skórę. Nie zmywała makijażu, uważała to za całkowicie zbędne. Kiedy po ćwierć wieku odczuła pewne niedogodności i wybrała się do lekarza, zobaczyła tylko jego pobladłą twarz.

Kobieta za nic miała własne zdrowie. W jej głowie zapaliła się lampka dopiero wtedy, kiedy coś zaczęło ją uwierać. Widząc zdjęcie wykonane przez lekarza, nie mogła uwierzyć, że spotkało to właśnie ją.

Kobieta kładła się spać w pełnym makijażu, rano nakładała nową warstwę

Theresa Lynch już w wieku 25 lat zaczęła robić sobie pełny makijaż - baza, podkład, korektor, puder, bronzer, róż, grube warstwy tuszu do rzęs i kolorowe cienie gościły dzień w dzień na jej twarzy. Jednak w przeciwieństwie do innych kobiet nie zmywała makijażu po całym dniu. Niektóre z pań zwyczajnie zapominały, zasypiały, były zbyt zmęczone, ale codziennie dbały o własną skórę - tylko nie Theresa. Ona świadomie kładła się w pełnym makijażu do łóżka.

Rano powtarzała cały zabieg. Uzupełniała podkład, znowu malowała oczy, ponownie tuszowała rzęsy, aby były jeszcze bardziej widoczne. Makijaż zmywała jedynie wtedy, kiedy był już całkowicie nieestetyczny. Jednak nawet wtedy nie dawała swojej skórze odpocząć, bo od razu kładła nową warstwę kosmetyków. Kiedy skończyła 50 lat zdecydowała się wybrać do lekarza, gdyż od pewnego czasu miała "dziwne uczucie w oku".

Lekarz oniemiał. Jej powieka od wewnątrz wyglądała jak z horroru

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta weszła w końcu do gabinetu lekarza. Nawet wtedy była w pełnym makijażu i nie zmyła go do oględzin oka. Co więcej, w okresie kiedy odczuwała mocny dyskomfort, wcale nie zrezygnowała z kosmetyków. Lekarz pod spodem powieki zobaczył czarne grudki.

- Grudki dostały się do spojówki i wniknęły w warstwę podspojówkową, trochę jak tatuaż. Utknęły jako szorstkie fragmenty na spodniej stronie górnej powieki, więc za każdym razem, gdy zamykała oczy, czuła jak drażnią gałkę oczną, szczególnie rogówkę - tłumaczy dr Rebecca Taylor, rzeczniczka kliniczna American Academy of Ophthalmology i okulistka.

Dzisiaj grzeje: 1. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
2. Oszustwo w "Kuchennych Rewolucjach". Restauratorka wszystko ujawniła, Gessler opadły ręce

Oprócz dziwnych grudek, kobieta miała również pęcherzykowe zapalenie spojówek - jej powieki były w zaawansowanym stadium zakażenia bakteryjnego. Podjęto się jednak usunięcia grudek. Zabieg trwał całe mozolne 1,5 godziny - wniknęły głęboko pod skórę i osadzały się same na sobie. Teraz Theresa ma nauczkę - jej makijaż jest oszczędny i zmywa go dokładnie wieczorem.

Fot. blog.cliomakeup

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy
  3. Karol Strasburger wyznał prawdę o swojej emeryturze. Smutne dla ojca i męża, kwota jest skandaliczna
  4. Wypłynął skandal zza kulis Klanu. Traktowanie aktorów przechodzi ludzkie pojęcie, jest oświadczenie
  5. Córka Tyszkiewicz przerwała milczenie. Życie pani Beaty wygląda teraz koszmarnie, smutne informacje

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News