Abp Jędraszewski nagle zwolnił 5 kobiet z dziećmi. Jedna z nich ujawnia jak je traktował

Abp Jędraszewski nagle zwolnił 5 kobiet z dziećmi. Jedna z nich ujawnia jak je traktował Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska

Kobieta została wyrzucona przez arcybiskupa Jędraszewskiego z pracy, a razem z nią cztery inne pracowniczki. Jedna z nich wyjawiła, jak były traktowane przez kościelnego hierarchę.

Kobieta po tym, jak została zwolniona z kurii przez arcybiskupa Jędraszewskiego, nie musiała się więcej powstrzymywać przed publicznym skarżeniem się na swojego pracodawcę. Okazało się, że kapłan nie miał szacunku do swoich pracowników.

Kobieta po zwolnieniu przez Jędraszewskiego napisała list do mediów

Joanna Adamik, dotychczasowa szefowa biura prasowego kurii metropolitarnej w Krakowie, przesłała do mediów list, w którym opisała, jak duchowny traktuje swoich pracowników. Do jej zwolnienia doszło nagle, bez właściwego wyjawienia powodów zmian oraz bez uwzględnienia sytuacji rodzinnej pracowników.

- W czwartek 19 września od Księdza Ekonoma otrzymałyśmy całkowicie zaskakująca dla nas informację, że decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego z dniem 1 października cały nasz pięcioosobowy zespół biura prasowego kończy pracę, a tworzony jest nowy zespół. Nie znamy przyczyn tej decyzji, nikt nam wcześniej nie przedstawił żadnych merytorycznych uwag na temat jakości naszej pracy - pisała Adamik.

Kolejna kontrowersja związana z arcybiskupem Jędraszewskim

Pięć zwolnionych pracowniczek miało dzieci na utrzymaniu. Autorka listu zaznaczała, że pracowały one z pełnym oddaniem i chęcią do służenia kościołowi krakowskiemu i powszechnemu. Na koniec poprosiły o modlitwę za nie, aby udało im się szybko znaleźć pracę. Kuria szybko odniosła się do sprawy w oficjalnym komunikacie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kuria Metropolitalna w Krakowie [...] pragnie poinformować, że zespół osób tworzących Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej świadczył dotychczas usługi na rzecz Archidiecezji Krakowskiej na podstawie umów cywilnoprawnych, które przewidywały miesięczne okresy wypowiedzenia. Takie warunki zostały zaakceptowane przez strony i nigdy nie były kwestionowane. W świetle obowiązujących umów każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, zakończyć współpracę za miesięcznym okresem wypowiedzenia - napisało na stronie archidiecezji Krakowskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Beata Tyszkiewicz z partnerem. Gwiazda z młodszym kochankiem
2. Wszyscy pokochali ją za "Ranczo". Media obiegła informacja o nagłej śmierci

Jak wynika z komunikatu - wszystkie pracowniczki były na "śmieciówce", czyli "umowie - zleceniu". To rzuca już kolejny cień na postać arcybiskupa Jędraszewskiego. Do tej pory zarzucano mu otwarte atakowanie mniejszości seksualnych oraz bycie bliskim współpracownikiem biskupa Paetza, oskarżonego o skandale pedofilskie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Wielka zmiana w dokumentach prawa jazdy. Jeszcze w tym roku
  3. Katarzyna Dowbor w żałobie. Gwiazda opublikowała przejmujący wpis. Aż chce się płakać
  4. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  6. Najlepsze zapiekanki pod słońcem. Genialne i proste przepisy, które od razu pokochasz

Źródło: Natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News