Wzięła popularny lek na ból zębów. Jej krew zrobiła się granatowa

Wzięła popularny lek na ból zębów. Jej krew zrobiła się granatowa Źródło: twitter/newsweek/

Pewna kobieta nie była w stanie wytrzymać dłużej z bólem zęba, dlatego postanowiła zażyć popularny lek przeciwbólowy. Nie przewidziała, że coś, co powinno jej pomóc, zaszkodzi jej jeszcze bardziej. Wymagała natychmiastowej opieki lekarskiej.

25-letnia kobieta uskarżała się na silny ból zęba, dlatego postanowiła kupić odpowiedni lek, który miał jej pomóc. Nie podejrzewała, że chwilę później wyląduje w szpitalu i to z tak poważnymi objawami. Specjaliści byli w szoku, gdy zobaczyli kolor jej krwi. Przeprowadzone badania szybko odkryły przyczynę.

Kobieta zażyła popularny lek na ból zęba. Niedługo potem trafiła do szpitala 

25-letnia Amerykanka, mieszkanka stanu Rhode Island, udała się do apteki, by zakupić lek przeciwbólowy, którym chciała uśmierzyć ból zęba. Ponieważ ominęła wizytę u lekarza, kupiła najpopularniejszy lek bez recepty. Po zażyciu tabletki szybko zorientowała się, że coś jest nie tak. 

Zgłosiła się do szpitala, a lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom, kolor jej krwi zmienił się bowiem na granatowy. Od razu przeprowadzono badania, które wykazały niebezpiecznie niski poziom tlenu we krwi, wynoszący zaledwie 88% - norma wynosi od 95 do 100%. Zaobserwowano również odbarwienia skóry. Zaniepokojeni specjaliści podjęli się dalszej diagnostyki, by móc jednoznacznie stwierdzić, co doprowadziło do takich objawów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Krok od tragedii 

Lekarze zaczęli podejrzewać, że granatowy kolor krwi może być powodem śmiertelnej choroby, z którą być może zmaga się 25-latka. Dopiero wyniki dokładniejszych badań wykazały, na co tak naprawdę cierpi młoda Amerykanka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVN przez chorobę syna rzuciła karierę. Jest nieuleczalnie chory, dla niego poświęciła wszystko
2. Straszna katastrofa lotnicza za granicą! Skrzydło rozcięło dom, pilot wyleciał w powietrze

Zdiagnozowano sinicę oraz methemoglobinemię, czyli chorobę krwi, w wyniku której w organizmie dochodzi do nadprodukcji methemoglobiny, a tym samym do krwi nie jest dostarczana wystarczająca ilość tlenu. Zdaniem medyków to właśnie zażyty przez nią lek doprowadził do schorzenia. Przypadłość tę diagnozuje się jednak na tyle szybko, że specjaliści mogli odpowiednio szybko podjąć właściwe leczenie. Gdyby jednak diagnoza nastąpiła nieco później, jej życie znalazłoby się w poważnym niebezpieczeństwie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. MILIONY Polaków oszukanych. Oszuści sprzedawali rozcieńczone mleko
  2. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
  3. Gwiazdor TVN w wulgarnych, szowinistycznych i niegodnych splunięcia słowach upokorzył Dodę na wizji
  4. Dieta Magdy Gessler podbija Polskę. Schudła w zastraszającym tempie
  5. Tragedia i cud w Toruniu. Malutkie dziecko wypadło z 11 piętra i ciągle żyje. Może umrzeć w ciągu następnych godzin

Źródło: o2

Następny artykuł