Wróciła do Polski zza granicy z dziećmi i poszła z nimi na plac zabaw. Tłumaczenie kobiety nie mieści się w głowie

Wróciła do Polski zza granicy z dziećmi i poszła z nimi na plac zabaw. Tłumaczenie kobiety nie mieści się w głowie Źródło: pixabay Marzena7

Kobieta wróciła do Polski z zagranicy i pomimo obowiązkowej kwarantanny postanowiła pozwolić dzieciom bawić się z innymi. Sąsiadka postanowiła zareagować, ale słowa kobiety wbijają w fotel.

Kobieta oraz cała jej rodzina objęta była obowiązkiem przeprowadzania domowej kwarantanny. Nie powinno być to dla niej zaskoczeniem w związku z panująca epidemią, jednak fakty okazały się inne.

Kobieta pozwoliła dzieciom wyjść z domu

Kobieta wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością i nie zastosowała się do obecnych zaleceń rządu. Jedna z jej sąsiadek zauważyła, że dzieci, które powinny przebywać w domu, radośnie bawią się na placu zabaw otoczone przez inne pociechy z sąsiedztwa. Całe wydarzenie może dziwić, ponieważ głośno jest o zaleceniach sanepidu oraz się wszędzie pojawiają się informacje, że okres izolacji potencjalnie zarażonych jest bardzo ważny, szczególnie dzieci. Młode organizmy mogą przechodzić infekcję w sposób zupełnie bezobjawowy, a pomimo to zarażać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sąsiadka wystosowała apel

Kobieta jako wytłumaczenie swojego działania miała jedynie stwierdzenie, że to niemożliwe aby upilnować dzieci. Te słowa mogą wbić w fotel. Dzieci nie zdają sobie sprawy z zagrożenia oraz często nie przestrzegają zasad higieny, wkładając palce do oczu czy buzi. W miejscach publicznych jakim jest plac zabaw dotykają wielu elementów, gdzie potencjalnie mogą przekazać koronawirusa. Dodatkowo kobieta mogła narazić wiele starszych osób, z którymi mogą kontaktować się dzieci po powrocie z zabawy do domu. Sąsiadka rodziny, która napisała do jednego z portali, zauważa, że praktycznie nikt nie sprawdza osób poddanych kwarantannie, a niektórzy jak widać mocno bagatelizują problem.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Policja sprawdza tylko dorosłych

Kobieta, która napisała list na temat kwarantanny swoich sąsiadów zwraca uwagę, że policja pojawia się raz i sprawdza obecność tylko dorosłych członków rodziny, zupełnie ignorując dzieci. W tym wypadku albo należy rozszerzyć zakres kontroli odbywania kwarantanny albo jeszcze bardziej zwiększyć świadomość społeczną co do tego, że to bardzo ważne aby jej przestrzegać. I pomimo prawdziwości stwierdzenia, ze dzieci trudno utrzymać, to niestety jest to obowiązek rodziców, którzy dbają o zdrowie nie tylko swoje i dzieci, ale także osób znajdujących się w grupie ryzyka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  3. Nie żyje 57-latek, który świadomie zarażał innych. Miał przerażający plan
  4. Niepokojące wyniki badań. Nowe, nieznane wcześniej objawy koronawirusa
  5. Wyjątkowo przybijające wiadomości z Włoch. Najtragiczniejszy dzień od początku epidemii
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: WP Kobieta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News