Dramat staruszki z centralnej Polski. Utknęła w wannie na 5 dni, pomoc przyszła w ostatniej chwili

Dramat staruszki z centralnej Polski. Utknęła w wannie na 5 dni, pomoc przyszła w ostatniej chwili Źródło: Pixabay.com Peter H

Kobieta otrzymała pomoc w ostatniej chwili, gdyby nie czujność sąsiadów i szybka reakcja funkcjonariuszy policji na niepokojące informacje dotyczące samotnej staruszki, sprawy mogły przybrać dużo tragiczniejszy obrót. Jej dramat trwał 5 dni, dopiero po tym czasie drzwi jej mieszkania zostały otwarte przez służby, które znalazły kobietę w wannie.

Kobieta mieszka sama i nikt nie mógł wiedzieć, że potrzebuje ona pomocy. W centralnej Polsce rozegrał się prawdziwy dramat i gdyby nie czujność innych 89-letnia kobieta mogła stracić życie. W wannie wypełnionej wodą spędziła 5 dni, a stan jej zdrowia nie pozwalał jej wydostać się z niej o własnych siłach.

Niepokoił fakt, że kobieta nie reagowała na nawoływanie

Kobieta może mówić prawdziwym szczęściu w nieszczęściu, gdyż pomoc dotarła do niej prawdopodobnie w ostatniej chwili. Kiedy utknęła w wannie w swoim mieszkaniu nikt nie mógł przypuszczać jaki dramat dzieje się w jednym z mieszkań w Poddębicach w województwie łódzkim. Niepokój wzbudziło to, że 89-latka nie reagowała na pukanie do drzwi oraz nie odpowiadała na nawoływania, wtedy podjęto decyzję o powiadomieniu służb. Istniało poważne podejrzenie, że mogło stać się coś złego i zagrożone może być nawet życie kobiety. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymali zgłoszenie w poniedziałek 15 czerwca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Istniało poważne zagrożenie jej życia i zdrowia

Z treści zgłoszenia wynikało, że kobieta w podeszłym wieku od pewnego czasu nie opuszcza swojego mieszkania i nie daje żadnego znaku życia. Drzwi pozostają zamknięte i nie ma jak sprawdzić czy wszystko z nią w porządku.

- W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia osoby przebywającej w mieszkaniu podjęto decyzję o siłowym wejściu do środka - Fakt cytuje wypowiedź st. post. Beata Orłowska z poddębickiej policji. W każdym przypadku zaistnienia potrzeby wejścia do mieszkania policja wzywa Państwową Straż Pożarną i także w tym przypadku strażacy pojawili się na miejscu. Kiedy weszli do mieszkania nie mogli uwierzyć własnym oczom i szybko wezwali do starszej kobiety pogotowie ratunkowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy muszą uważać, żywioł uderzy z wielką siłą. Czerwone alerty dla 10 województw, poważne zagrożenie zdrowia i życia

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Sprawa mogła potoczyć się zupełnie inaczej

Z faktów ustalonych przez poddębickich funkcjonariuszy 89-letnia kobieta spędziła w wannie aż 5 dni. Prawdopodobnie weszła do niej w czwartek 11 czerwca i nie mogąc z niej wyjść przeleżała w niej do poniedziałku kiedy nadeszła pomoc ze strony służb. Policjanci udzielili seniorce na miejscu pomocy przedmedycznej, a później została ona przetransportowana do szpitala.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Gwiazda "M jak miłość" z ciążowym brzuszkiem. Aktorka zaskoczyła fanów
  4. Żona zdradziła go z 60 facetami. Zaplanował dla niej najlepszą zemstę, nigdy jej nie zapomni
  5. Gwiazda serialu uwielbianego przez Polaków oskarżona o gwałt na 3 kobietach. Ma poważne kłopoty
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News