Media podały tragiczne wiadomości. Zmarła zasłużona kobieta, jej słowa cytowała nawet królowa Elżbieta II

Media podały tragiczne wiadomości. Zmarła zasłużona kobieta, jej słowa cytowała nawet królowa Elżbieta II Źródło: unsplash.com Andres F. Uran

Kobieta, której słowa niedawno podczas oficjalnego przemówienia cytowała sama królowa Elżbieta II, nie żyje. Tragiczne wiadomości obiegły światowe media, to niepowetowana strata. Zmarła cieszyła się ogromną sławą i szacunkiem, fani opłakują jej śmierć.

Kobieta była natchnieniem i inspiracją dla wielu artystów, sama też należała do tego światka. O śmierci poinformowała jej rodzina, trudno uwierzyć, że jej zabraknie Wydawało się, że będzie żyć wiecznie.

Kobieta w marcu obchodziła 103. urodziny

- Rodzina z głębokim smutkiem informuje o odejściu w wieku 103 lat jednej z najbardziej lubianych brytyjskich artystek - napisano w oficjalnym oświadczeniu. Tym samym fani Very Lynn dowiedzieli się o śmierci gwiazdy, szanowanej piosenkarki. Informacje o pogrzebie zostaną podane w najbliższym czasie do wiadomości publicznej, tysiące osób chcą pożegnać ją osobiście.

103-latka cieszyła się tak dużym uznaniem że jej słowa w kwietniu bieżącego roku zacytowała sama Elżbieta II, aby podnieść na duchu Brytyjczyków w walce z koronawirusem. Królowa zacytowała wtedy słowa z piosenki "We'll Meet Again". Miesiąc wcześniej, z okazji swoich urodzin, Vera Lynn również pokusiła się o nagranie wideo, na którym dopinguje swoich fanów. Apelowała, by nie tracili nadziei, a przetrwają ten trudny okres.

Była nazywana "skarbem sił zbrojnych"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Vera Lynn urodziła się w 1917 roku w Londynie i szybko odnalazła się w świecie artystów. Karierę piosenkarki zaczęła jeszcze przed II wojną światową, a sławę zyskała dając występy przed brytyjskimi żołnierzami, którzy walczyli w Indiach, Birmie czy też Egipcie. Dzięki temu zyskała przydomek "skarbu sił zbrojnych". Znana jest z takich przebojów jak "We'll Meet Again" czy "The White Cliffs of Dover".

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę
2. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

Po wojnie nadal brylowała na listach przebojów. Swój ostatni występ dała w 1995 roku w Pałacu Buckingham z okazji 50. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Mimo zakończenia kariery nie usunęła się w cień i nie zniknęła z życia publicznego. W 2000 roku okrzyknięto ją osobą, która "najlepiej w Wielkiej Brytanii odzwierciedla ducha XX wieku". Poza tym w wieku 92 lat Vera Lynn została najstarszą żyjącą artystką, która wydała najlepiej sprzedający się album zajmujący pierwsze miejsce na specjalnej liście.

Fot. By Growl Roar - praca własna / CC BY-SA 2.0 /https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dame_Vera_Lynn.jpg

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
  2. Media podają dalej tragiczną informację. Niestety, nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski, wielka strata dla świata sportu
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało nagłe oświadczenie. Polacy muszą dostosować się do 6 rzeczy

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News