Zaczęła kasłać, ale nie chciała iść do lekarza. Tydzień później zapadła w śpiączkę, lekarze amputowali jej trzy kończyny

Zaczęła kasłać, ale nie chciała iść do lekarza. Tydzień później zapadła w śpiączkę, lekarze amputowali jej trzy kończyny Źródło: maxpixel.net/Blow-Blowing-Grey-Blond-Nose-Woman-Hand-Chief-698982

Kobieta zaczęła kaszleć wiosną. Zbagatelizowała typowe dla chorób z przełomów sezonu objawy i nie poszła do lekarza. Tydzień później zapadła w śpiączkę. Skutki zignorowanej dolegliwości były opłakane. Kobieta straciła trzy kończyny.

Kobieta nie spodziewała się, do czego doprowadzi ją jej własna bezmyślność. Pracowała jako pielęgniarka i miała świadomość czym grozi zbagatelizowanie niepokojących objawów. Mimo to nie udała się do lekarza, myśląc, że uda jej się przeczekać przeziębienie. Decyzja 51-letniej pielęgniarki okazała się fatalna w skutkach. Chirurdzy musieli amputować kobiecie trzy kończyny.

Niefrasobliwa kobieta i początki choroby

Pielęgniarka Jayne Carpenter w kwietniu 2016 roku zaczęła kaszleć flegmą. Kilka dni później nie mogła złapać oddechu i słaniała się na nogach. Mimo swojego stanu nie udała się na wizytę do lekarza. Nie chciała robić zamieszania. 

Kiedy wreszcie kobieta udała się do lekarza rodzinnego, nie potrafiono wyjaśnić jej dolegliwości. Doktor polecił jej zgłosić się na SOR. Po dwóch godzinach od wizyty u pierwszego specjalisty, Jayne Carpenter usłyszała diagnozę. Pielęgniarka miała sepsę. Od razu przeniesiono ją na oddział intensywnej opieki medycznej. Mimo to nie udało się wyhamować postępu choroby. Pacjentka OIOM-u zapadła w śpiączkę w wyniku wstrząsu septycznego jeszcze przed północą. 

Ciśnienie pielęgniarki spadło do niebezpiecznego poziomu. W jej żyłach rozwinęły się nieduże skrzepy, które zatamowały dopływ krwi do jej kończyn. Przez 9 miesięcy uśpiona Jayne Carpenter walczyła w szpitalu o swoje życie. Jej mąż usłyszał od lekarzy, że kobieta umrze, o ile chirurdzy nie przeprowadzą licznych zabiegów amputacji. Przerażony mężczyzna chciał ratować pielęgniarkę za wszelką cenę. Zgodził się na amputację nóg i przedramienia swojej żony. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kobieta po przebudzeniu

Gdy kobieta obudziła się z długiego snu, rzeczywistość okazała się trudna do zaakceptowania. Myśl o całkowitym uzależnieniu od drugiej osoby paraliżowała Jayne. Podobnie jak przykry widok kikutów jej kończyn.

- To było całkowicie druzgoczące i zmieniło moje życie. Nigdy nie przewidujesz, że kiedyś zapadniesz na sepsę. To wywróciło mój świat do góry nogami. Nie pozwoliłam, by to mnie zniszczyło, ale miewam gorsze chwile - opowiedziała Jayne Carpenter. 

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna piosenkarka była molestowana przez kuzynkę. Nigdy nie poradziła sobie z traumą. Prawda wyszła po latach
2. Pies wyczuł, że jego pan umiera. Zachował się w niemal ludzki sposób, wyraz jego oczu mówi wszystko

Była pielęgniarka wpadła w depresję i rozważała nawet samobójstwo. Dopiero po trzech latach wracania do zdrowia odzyskała nadzieję, chociaż wciąż miewa chwile załamania. Tylko w tym roku trzy razy rozważała odebranie sobie życia. Mimo to nie stara się walczyć ze swoimi demonami. Zbiera pieniądze na protezy, które pozwolą jej swobodniej się poruszać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ 
  2. Mąż nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Zajrzał do jej komputera i odkrył szokującą tajemnicę, która zmieniła wszystko
  3. Agnieszka Woźniak-Starak uczci pamięć męża w wyjątkowych okolicznościach. Nie mogła wybrać lepszego momentu
  4. Takich pląsów Magdy Gessler świat jeszcze nie widział. Mamy nagranie
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

źródło: daily mail

Następny artykuł