Kobieta
Unsplash.com engin akyurt
Konrad Karpiuk - 16 Maja 2020

Kobieta dostała absurdalną karę od Sanepidu. Musi zapłacić 10 tysięcy złotych, kara może dosięgnąć każdego

Kobieta nie przestrzegała jednego z przepisów dotyczących sytuacji epidemicznej w Polsce. Za naruszenie nakazu otrzymała absurdalny karę o wysokości aż 10 tysięcy złotych. Kara dotyczy przepisu, który jest dosyć często naruszany, szczególnie teraz, po odwołaniu przez rząd wielu obostrzeń. To może spotkać każdego, dlatego należy szczególnie uważać.

Kobieta będzie musiała zapłacić gigantyczną grzywnę za złamanie jednego z przepisów epidemicznych, który obecnie jest notorycznie łamany na ulicach polskich miast. Kara została nałożona podczas protestu przedsiębiorców, ale nawet nie uczestnicząc w manifestacji łatwo go dostać. Warto mieć to na uwadze, biorąc pod uwagę, że kara wyniosła 10 tysięcy złotych.

Kobieta otrzymała gigantyczną kare pieniężną za nieprzestrzeganie niepozornego przepisu

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie [...] wymierza Pani Karolinie karę pieniężną w kwocie 10000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) za nieprzestrzeganie w dniu 08.05.2020 nakazu przemieszczenia się w odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z dniem doręczenia - czytamy w treści pisma od sanepidu.

Katarzyna Dowbor, słowa synaSyn Dowbor nie wytrzymał. Padły mocne słowa pod adresem jego mamyCzytaj dalej

Dokument okrążył już sieć, m.in. za pośrednictwem serwisu Wykop. Obecnie nie jest trudno o taką karę, na ulicach można zauważyć, że coraz więcej osób wyszło skorzystać ze złagodzonych ograniczeń i ładnej pogody. Mimo tego, wiele osób wciąż nie utrzymuje regulaminowej odległości dwóch metrów od innych osób.

Internauci oburzeni karą wymierzoną przez sanepid

Internauci byli oburzeni sytuacją, jaka spotkała panią Karolinę. Wiele osób krytykuje zasadność kary, ale to nie wszystko, zdaniem internautów kara jest niewspółmierna do winy. Niektórzy twierdzą nawet, że doszło do przekroczenie uprawnień i nałożenie tak wysokiej kary jest bezpodstawne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

Nastolatka przyniosła siekierę17-latka przyniosła siekierę, podała ją Sebastianowi i powiedziała tylko dwa słowa. Tragiczny finałCzytaj dalej

- Z tego, co wiem, to sanepid może nałożyć taką karę tylko za nie przestrzeganie kwarantanny. Ktoś tu przekroczył swoje uprawnienia - komentował internauta.

- Administracyjna kara pieniężna to nie jest to samo co mandat (czyli kara grzywny). Nie można używać tych pojęć zamiennie - sprostował inny internauta.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażające sceny podczas pogrzebu. Gdy włożyli trumnę do grobu, zmarły pomachał do żałobników, wszystko się nagrało
2. Mama myślała, że jej dziecko puszcza bańki na badaniu USG. Lekarze przekazali jej druzgocącą wiadomość

- Za wyrzucanie i podpalanie ton śmieci na "wysypiskach", gdzie akcję gaśniczą musi ogarnąć kilka zespołów straży pożarnej lecą mandaty po 500 - 5000 zł. Za to, że ktoś jechał na rowerze przez park - 12 000 zł. To, co się w tym kraju dzieje, to jest jakaś czarna komedia - czytamy dalej.

Obrazy Pikio

fot. Wykop

Najlepsze newsy dnia:

  1. Handel dziećmi kwitnie w najlepsze. Setki zamówionych niemowląt czekają na odbiór
  2. Wielki dramat legendarnej gwiazdy. Doznała bolesnego wypadku pod wpływem alkoholu. Teraz walczy o życie
  3. Była przekonana, że ojciec kupił jej samochód. Kiedy zobaczyła, co naprawdę jest pod płachtą, nie mogła się opanować
  4. Nie żyje wybitna Polka. Jej dzieła podziwiały tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości
  5. Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Na Google Mapa ukrytych jest wiele tajemniczych miejscŚciśle tajne i ukryte miejsca w Polsce widoczne w Google Maps? Od niektórych można dostać ciarekCzytaj dalej

Źródło: Wykop

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News