Potwierdzono koronawirusa u urzędniczki. Sanepid poszukuje wszystkich, z którymi miała kontakt

Potwierdzono koronawirusa u urzędniczki. Sanepid poszukuje wszystkich, z którymi miała kontakt Źródło: East News ARKADIUSZ ZIOLEK

Kobieta u której wykryto koronawirusa pracowała w urzędzie w dużym polskim mieście. Trwa ustalanie tożsamości osób, z którymi urzędniczka miała styczność w ostatnich dniach.

Kobieta pracowała w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w dużym polskim mieście, w poniedziałek potwierdzono, że jest zarażona wirusem SARS-CoV-19. Sanepid rozpoczął poszukiwania osób, z którymi urzędniczka miała bezpośredni kontakt, każda z nich jest zagrożona.

Kobieta pracowała w dużym urzędzie

Pacjentka, u której w poniedziałek 16 marca 2020 roku potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest pracownicą Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. Kobieta nie miała bezpośredniej styczności z petentami, jednak trwają poszukiwania wszystkich osób, które miały kontakt z urzędniczką w ciągu ostatnich dni.

Urząd poinformował, że obecnie w budynku znajduje się tylko 6 osób. To niezbędna liczba pracowników, by utrzymać ciągłość funkcjonowania placówki. Reszta urzędników wykonuje swoje obowiązki zdalnie.

- Choć żywotność wirusa w pomieszczeniu nie jest długotrwała, to dla zapewnienia poczucia bezpieczeństwa i wykluczenia wszelkiego ryzyka podjęto decyzję o dezynfekcji budynku przez profesjonalną firmę – poinformował w oficjalnym komunikacie Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta nie miała bezpośredniej styczności z klientami placówki

Władze placówki poinformowały, że taki tryb pracy będzie obowiązywał przez najbliższe dwa tygodnie. Jednocześnie zapewniły, że urzędnicy, którzy w tym czasie będą wykonywać swoje obowiązki stacjonarnie, są osobami spoza grup ryzyka, czyli są zdrowe i w odpowiednim wieku. Przekazano również informację, że czasowo wstrzymana zostanie obsługa interesantów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

- Wszystkie osoby, które muszą się skontaktować z WUP, powinny to czynić za pośrednictwem poczty elektronicznej (potrzebne adresy można znaleźć na stronie WUP). Ewentualne wizyty będą się odbywać wyłącznie wtedy, gdy taką konieczność potwierdzi pracownik WUP i będą umawiane indywidualnie. W ten sposób unikamy zgromadzenia większej liczby interesantów w budynku urzędu, ograniczając wizyty do naprawdę niezbędnych. Terminy na składanie i rozliczanie wniosków zostaną wydłużone analogicznie do potrzeb – przekazał szczeciński urząd.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Walka z koronawirusem trwa. W Polsce pojawiają się pierwsi wyleczeni
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Nieoficjalne: w poniedziałek ruszają testy kliniczne szczepionki na koronawirusa. Już jest pierwszy uczestnik
  4. Obsługiwała jeden z największych koncertów w Dzień Kobiet, mając koronawirusa. Uczestnicy pilnie poszukiwani
  5. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News