Podczas świątecznych porządków dokładanie przeszukała kredens. Odkryła tajemnicze schowki, ich zawartość zdruzgotała kobietę

Podczas świątecznych porządków dokładanie przeszukała kredens. Odkryła tajemnicze schowki, ich zawartość zdruzgotała kobietę Źródło: unsplash/Zbysiu Rodak

Kobieta w trakcie przedświątecznych porządków zaczęła czyścić stary kredens, który kiedyś należał do jej rodziców. W trakcie ścierania kurzy okazało się, że mebel skrywa wiele tajemniczych skrytek i schowków. Kiedy mieszkanka Tarnowa otworzyła jedną z nich, zamarła.

Kobieta z Tarnowa czyściła kredens, który odziedziczyła po swoich rodzicach. Stary mebel nigdy nie budził w niej szczególnych uczuć i podejrzeń, ale do czasu, kiedy odkryła, że znajdują się w nim tajemnicze schowki. Kiedy otworzyła jedną z szuflad, przestraszyła się i od razu zadzwoniła po policję. Takiego znaleziska nie mogła się spodziewać.

Kobieta ścierała kurze z kredensu. Ten okazał jej swoje tajemnice

Okazało się, że mebel pochodzący sprzed dziesiątek lat należał do poprzedniego właściciela mieszkania jej rodziców, który porzucił mebel w momencie, kiedy się przeprowadzał. Były wojskowy zapomniał jednak wyczyścić mebel, przez co w jednej z ukrytych szuflad umieścił część wojskowego ekwipunku. Wśród znalezionych przez kobietę przedmiotów znajdował się pokaźnej wielkości granat starego typu, który miał także zawleczkę i był przykryty natłuszczonym pergaminem,mającym izolować go od czynników zewnętrznych. Kobieta po dokonaniu znaleziska bardzo się przestraszyła i poinformowała o nim policję, która przyjęła to nietypowe zgłoszenie.

- Na miejsce skierowano policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej. Ci od razu określili ten przedmiot jako granat zaczepny RG-42 i leżący obok zapalnik do niego. Granat owinięty był specjalnym pergaminem zabezpieczającym go przed czynnikami zewnętrznymi - informuje Paweł Klimek z biura prasowego tarnowskiej policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Granat został przekazany wojsku

Z racji tego, że granat nie był uzbrojony i przez lata nie doszło do kontaktu ładunku wybuchowego z otoczeniem, urządzenie okazało się praktycznie nieszkodliwe i nie trzeba było ewakuować mieszkańców kamienicy zamieszkiwanej przez tarnowiankę.

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Tak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków
2. W autobusie było 53 osoby, nagle wypadł z trasy. Dramatyczne doniesienia TVP

Przedmiot znaleziony w skrytce został przechwycony przez policję i przekazany wojskowym saperom z Rzeszowa, którzy najprawdopodobniej zdecydują się na jego detonację na jednym z poligonów wojskowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany
  3. Masz suche i zniszczone włosy? Popełniasz jeden podstawowy błąd podczas mycia głowy, niemal każda kobieta to robi
  4. Córka nie chciała sprzątać. Matka wymyśliła niebywały sposób żeby nauczyć ją porządku, szczęka opada
  5. Trzymasz chleb w lodówce? Natychmiast go wyjmij, popełniasz karygodny błąd

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News