Niestety, najgorsze wieści obiegają media. Słynna aktorka właśnie przegrała walkę z rakiem, fani pogrążają się w żałobie

Niestety, najgorsze wieści obiegają media. Słynna aktorka właśnie przegrała walkę z rakiem, fani pogrążają się w żałobie Źródło: .

Kobieta, która była wielką muzą legendarnego reżysera, zmarła z powodu choroby nowotworowej. Artystka, która jest jedną z ikon nurtu francuskiej nowej fali, przegrała wieloletnią walkę o zdrowie. Jej śmierć to wielka strata dla światowej kultury i francuskiej kinematografii.

Kobieta, która natchnęła Godarda do nakręcenia ośmiu filmów i była przez pewien czas żoną najsłynniejszego francuskiego reżysera, nie żyje. Anna Karina, która była prawdziwą ikoną kina europejskiego i jedną z ostatnich żyjących przedstawicielek nurtu kina nowej fali zmarła po wieloletniej walce z rakiem. O śmierci legendy poinformował agent artystki, a cała Francja pogrążyła się w żałobie.

Zmarła wybitna kobieta. Anna Karina nie żyje

Karina, która swoją wielką karierę zaczęła w latach 60, stała się słynna dzięki występom w takich obrazach jak "Kobieta jest kobietą", czy "Cayenne Palace" przegrała walkę z nowotworem. Artystka, która była wielką muzą Jean-Luca Godarda, a przez pewien czas także jego żoną, miała 79 lat.

- Anna Karina, pochodząca z Danii francuska aktorka, muza i żona Jean-Luca Godarda, zmarła w sobotę na raka w paryskim szpitalu w wieku 79 lat - poinformował w niedzielę jej agent Laurent Balandras.

Informacja przekazana przez Balandrasa wstrząsnęła całą Francją do tego stopnia, że nawet przedstawiciele rządu zdecydowali się na komentarz w tak smutnej sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Smutny dzień dla wszystkich Francuzów. "Kino francuskie zostało dziś osierocone"

Śmierć Kariny jest obecnie tematem numer jeden we francuskich mediach, a gwiazdy, które miały okazję współpracować z artystką, wspominają jej wielki talent i urodę. Swoje zdanie wyraził także minister kultury Francji, który w podniosłych słowach pożegnał prawdziwą ikonę krajowej kinematografii.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż zaraz po ślubie przestał się odzywać do żony. Dopiero po 20 latach przemówił i wyjawił powód milczenia
2. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski

- Kino francuskie zostało dziś osierocone. Straciło jedną ze swych legend - napisał minister resortu kultury Franck Riester na swoim Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

    1. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjżeć się swoim oczom
    2. Fatalny upadek znanego skoczka podczas konkursu. Trwa akcja ratowników
    3. Sąsiad zakradł się do jej łóżka i zgwałcił z zimną krwią. Nagranie ujawniło najgorsze
    4. Tuż przed śmiercią Anna Przybylska wyjawiła swoje największe marzenie. Wielki smutek
    5. Księża poniżyli właśnie wielu najuboższych Polaków. Nie udzielili pomocy bezdomnym i starszym, nikt z Kościoła nie raczył się pofatygować

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News