kobieta pogotowie ratunkowe
Pixabay arembowski
Joanna Szwalikowska - 15 Listopada 2020

Niepełnosprawna 80-latka pozostawiona w domu bez pomocy pogotowia. "Jak oddycha, to żyje"

80-letnia, niepełnosprawna, a przede wszystkim niesamodzielna kobieta, została pozostawiona sama w domu bez opieki pogotowia ratunkowego. Jej rodzina miała usłyszeć od dyspozytora oburzające słowa - "Jak oddycha to żyje".

80-letnie niepełnosprawna kobieta została pozostawiona przez zespół medyczny sama w domu. Jej rodzinie zasugerowano, iż powinna skorzystać z teleporady, mimo iż z powodu choroby nie jest ona w stanie samodzielnie obsłużyć telefonu. Do oburzającego wydarzenia doszło w Płocku.

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"Czytaj dalej

80-latka, która jest niesamodzielna oraz niepełnosprawna umysłowo została pozostawiona na pastwę losu w mieszkaniu niedługo po tym, jak jej mąż został zabrany do placówki w Płocku z powodu zakażenia koronawirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jak poinformował Polsat News, zespół medyczny nie przekazał rodzinie informacji o tym, że kobieta została sama w mieszkaniu, nie zapewniono jej również żadnej opieki. W związku z czym została pozostawiona sama sobie na dwa dni. Dopiero wtedy rodzina dowiedziała się o całej sytuacji.

Rodzina usiłowała skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, aby zapewnić 80-latce test na koronawirusa, jednak próby zakończyły się niepowodzeniem, bowiem w placówce pracują zaledwie 4 z 40 osób ze względu na zakażenie lub kwarantannę. Choć zakażenie potwierdzono u męża kobiety, dla niej samej nie było zgody na test. Siostrzeniec niepełnosprawnej skontaktował się również z płockim pogotowiem z prośbą o zrobienie testu.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

2.Niestety, media przekazały wiadomość o śmierci niesamowitej Polki. Kobietę uwielbiały tłumy

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

Jak relacjonował, dyspozytor powiedział, że kobieta "nie ma objawów, to nie przyjadą" oraz "jak oddycha, to żyje". W końcu siostrzeńcowi udało się zrobić test prywatnie, naginając nieco przepisy. Niepełnosprawna 80-latka otrzymała skierowanie do szpitala. Placówki w Płocku oraz Sierpcu przekazały jednak, iż nie ma karetki, aby ją przetransportować. Do soboty 14 listopada, kobieta nadal przebywała w domu bez pomocy medycznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów
  3. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  4. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  5. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  6. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  7. Rewelacyjna, błyskawiczna surówka z kapusty z dodatkiem koperku. Zrobisz ją w 5 minut i od razy jest gotowa do podania
  8. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News