Kobieta pobrała łącznie 1,3 mln złotych na dzieci. W końcu urzędnicy odkryli prawdę i pobledli

Kobieta pobrała łącznie 1,3 mln złotych na dzieci. W końcu urzędnicy odkryli prawdę i pobledli Źródło: Unsplash Marisa Howenstine

Kobieta pracująca w Ośrodku Pomocy Społecznej przez osiem lat pobierała pieniądze na dzieci. Sprawa wypłynęła zupełnie przypadkowo, gdy zastępczyni kierownika OPS-u zauważyła dziwne transakcje dokonywane przez urząd. Kwota, która trafiła do kieszeni przedsiębiorczej kobiety, zwala z nóg. Sprawa jest wyjątkowo poważna i zajęła się nią już prokuratura.

Kobieta przez wiele lat z konta ośrodka pobierała pieniądze, które jej się nie należały. Sprawa jest wyjątkowo oburzająca i gdyby nie czujność jednej z przełożonych Doroty K. proceder nie zostałby odkryty.

Kobieta pobrała łącznie 1,3 mln złotych na nieistniejące dzieci

Kobieta wykorzystując swoje stanowisko w łoniowskim OPS-ie wprowadzała do systemów dane dzieci i pobierała na nie różnego rodzaju świadczenia. Jak podaje o2 dzieci nigdy nie istniały, ale wyprowadzone z budżetu placówki już jak najbardziej były realne. Przez osiem lat nielegalnego procederu z kasy OPS w Łoniowie wyparować miało 1 320 000 złotych. Nieprawidłowości w świadczeniach wypłacanych przez placówkę zauważyła Renata Klocek, zastępczyni kierownika Słoniowskiego OPS-u. Swoimi spostrzeżeniami i obawami podzieliła się z wójtem, zaleciła kontrolę finansową. To właśnie dzięki niej po tylu latach Dorota K. została złapana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nielegalnie skorzystała z wielu świadczeń

- Jak dowiedzieliśmy się o tej sytuacji, byliśmy wszyscy bardzo mocno zaskoczeni, byliśmy po prostu w szoku. Generalnie ta suma nas przeraziła - mówi cytowany przez o2, przewodniczący Rady Gminy Łoniów, Radosław Smalera. Do kieszeni kobiety trafiła kosmiczna suma, ponad 1,3 mln złotych. Pieniądze pochodziły z różnych możliwych do uzyskania świadczeń, m.in. 500+, becikowe czy zasiłki rodzinne i pielęgnacyjne. 40-latkę zatrzymano w środę, na razie w areszcie przebywać będzie przez trzy miesiące. Śledczy będą chcieli ustalić jak możliwe jest niewykrycie defraudacji tak dużej kwoty i dlaczego proceder trwał tak długo. Zawiadomienie do prokuratury w Sandomierzu wpłynęło w połowie kwietnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, co się stanie ze Śląskiem. Prezydent właśnie przekazał oficjalny komunikat

2. Łukasz Szumowski zabrał głos. Powiedział, co z organizacją wesel i ślubów w tym roku

Urzędniczce grożą teraz poważne konsekwencje 

Kobieta zatrzymana przez śledczych przez osiem lat wyprowadzała pieniądze z Słoniowskiego OPS-u. Fakt, iż nikt wcześniej nie zauważył żadnych nieprawidłowości wydaje się dziwny, gdyż gmina, w której mieszka kobieta liczy zaledwie 7500 mieszkańców. Prokuratura prawdopodobnie będzie badać jak mogło do tego dojść. Dorocie K. grozi obecnie nawet do 10 lat pozbawienia wolności, zabezpieczono także jej majątek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy trzymali kckiuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Naukowcy sprawdzili, czy wyższa temperatura w wakacje będzie mieć wpływ na koronawirusa. Wnioski nie napawają optymizmem
  4. Córka Kasi Kowalskiej przerywa milczenie. Odniosła się do nienawistnych komentarzy, mocny przekaz
  5. Andrzej Duda apeluje do wszystkich Polaków. Powołał się na Jana Pawła II
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News