Alicja Majewska była gwiazdą swojego pokolenia. Tylko bliscy wiedzą, przez jakie piekło musiała przejść, gdy zaatakowała ją straszna choroba

Alicja Majewska była gwiazdą swojego pokolenia. Tylko bliscy wiedzą, przez jakie piekło musiała przejść, gdy zaatakowała ją straszna choroba Źródło: WikiMedia Commons/Daniel Kruczynski

Kobieta o niezłomnym charakterze, wielkiej pasji do muzyki i ogromnym talencie. Alicja Majewska przeszła ostatnio straszną chorobę, która nieomal zmusiła ją do zejścia ze sceny. Piosenkarka w rozmowie z mediami opowiedziała o swojej miłości do muzyki oraz o tym, jak walczyła o powrót do występów.

Alicja Majewska to kobieta, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Chociaż mijają lata, piosenkarka wciąż nie schodzi ze sceny i podbija serca kolejnych pokoleń. Jej repertuar, pełen emocji i nostalgii, udowadnia, że niektóre uczucia - zwłaszcza przekazane z pomocą muzyki - zawsze pozostaną uniwersalne. Ostatnio opowiedziała w mediach o tym, jak silna więź łączy ją z muzyką oraz niespodziewanie wyjawiła prawdę o chorobie, która mogła zrujnować jej karierę.

Alicja Majewska to kobieta muzyki

Gwiazda przyznała, że poświęca się swojej pracy na tyle, że nie raz zdarzyło jej się zupełnie zapomnieć o świecie - w tym o tym, że oprócz śpiewu potrzebuje również jedzenia. Podzieliła się opowieścią z przeszłości. Okazuje się, że gdy miała problemy ze zdrowiem, udała się do lekarza, który zwrócił jej uwagę na to, że niedostatecznie o siebie dba.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Bywa, że nawet pora posiłku jakoś mi umyka. Przed laty za kierownicą straciłam na moment przytomność. Poszłam na badania i po konsultacji lekarz wypisał mi zalecenie: "Jeść trzy razy dziennie" - powiedziała z rozbawieniem Alicja Majewska.

Dzięki tego typu problemom udało jej się utrzymać wyśmienitą formę, dzięki której wciąż mieści się w swoje dawne kreacje. Gwiazda nie ma żadnego problemu z "wciśnięciem się" w sukienkę, którą przywiozła z Londynu w roku 1979. 

Takie poświęcenie pracy ma jednak swoje mroczne strony

Zaangażowanie w pracę głosem miało jednak dla niej poważne konsekwencje. Dwa lata temu Alicja Majewska stanęła przed straszliwą możliwością - była realna szansa, że nigdy więcej nie stanie na scenie. Miało to związek z poważną chorobą, przez którą mogła nawet stracić głos.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża

2. 22-letnia córka milionera zmarła podczas stosunku. Zwyrodnialec zrobił jej tak chore rzeczy, że jej ciało nie wytrzymało, rodzice zdruzgotani

- Byłam strasznie umęczona zobowiązaniami zawodowymi i organizm wysiadł. Zdarzyło się coś okrutnego: zachorowałam, wirus dopadł tchawicę, nie mogłam śpiewać. Musiałam przełożyć koncerty. Głos mi padł chyba również z tego wielkiego napięcia - żeby się udało, żeby wyszło - powiedziała w wywiadzie piosenkarka.

Niepewność, czy wszystko będzie dobrze i wróci na scenę, musiała być dla niej niewyobrażalnym piekłem. Na szczęście udało jej się zmusić do wypoczynku i po pewnym czasie mogła kontynuować swoją przygodę z muzyką, dzięki czemu po dziś dzień można udać się na jeden z jej koncertów i usłyszeć takie hity, jak "Być kobietą", czy "Odkryjemy miłość nieznaną".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą dostać po 10 TYS. ZŁ! Warunek jest tylko jeden
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Przenigdy nie myj kurczaka przed gotowaniem. FDA ostrzega, to grozi poważnym zatruciem
  4. Jolanta Kwaśniewska nie miała dla córki litości i wygarnęła jej to w twarz. "Wyglądasz jak wiejskie dziecko, chore na tyfus"
  5. Media dotarły do mężczyzny, który ma być biologicznym ojcem księcia Harry'ego. Księżna Diana miała z nim potajemny romans

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News