Prokuratura właśnie ujawniła nowe informacje dot. morderstwa Kristiny z Gorzowa. Narzędziem zbrodni historyczna broń

Prokuratura właśnie ujawniła nowe informacje dot. morderstwa Kristiny z Gorzowa. Narzędziem zbrodni historyczna broń Źródło: pixabay/arembowski/

26-letnia kobieta została zastrzelona i pozostawiona na pastwę losu. Sprawca od razu zbiegł z miejsca zdarzenia, a policja już po chwili wszczęła śledztwo. Ujawniono wiele zaskakujących faktów.

Kobieta zamordowana w pralni wzbudziła wiele emocji. Choć śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa wciąż trwa, pojawiło się wiele szczegółów, które mogą nasuwać motyw, jakim kierował się sprawca. Z przekazywanych informacji wynika, że broń, z której strzelono, była bronią historyczną. 

Tragedia w Gorzowie. Kobieta zastrzelona w pralni 

Do zdarzenia doszło 11 września, niedługo przed godziną 13:00 w pralni przy ul. Owczej w Gorzowie Wielkopolskim. 26-letnia obywatelka Ukrainy, Kristina V., znajdowała się wówczas w budynku, gdy do środka wszedł 26-letni Paweł R. - mieszkaniec Gorzowa. Mężczyzna wyjął broń i na oczach innych z bliskiej odległości strzelił do kobiety, po czym zbiegł z miejsca. 

Zawiadomiona policja od razu ruszyła w pościg za mordercą. Jak możemy się dowiedzieć, sprawca został zastrzelony niedaleko Berlina przez niemieckich funkcjonariuszy. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna próbował uciec za granicę, jednak dopiero po chwili prowadzonego dochodzenia zaczęto dociekać, czy zastrzelony rzeczywiście był sprawcą z Gorzowa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Prokuratura ujawnia szczegóły prowadzonego śledztwa 

Choć nie jest pewne, czy zastrzelony przez niemieckich policjantów mężczyzna był tym samym, który dopuścił się morderstwa na 26-latce, polskiej prokuraturze już udało się ustalić naprawdę wiele. Wiadomo, że ofiara i sprawca znali się przed tragedią i nie wykluczone, że łączyły ich bardzo bliskie relacje. Śledczy wstępnie zakładają, ze właśnie na tej płaszczyźnie Paweł R. mógł znaleźć motyw do zabójstwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

2.. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

Ustalono również, że 26-latek strzelił z broni czarnoprochowej, którą określa się jako historyczną. Wiadomo, że do jej posiadania nie jest wymagane zezwolenie. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp., Roman Witowski, przekazał, że polscy śledczy współpracują z niemieckimi, którzy z kolei prowadzą oddzielne dochodzenie wyjaśniając, do czego doszło na terenie ich kraju. 

- Materiały z tamtego postępowania będą mogły niewątpliwie być wykorzystane w jakiś sposób w prowadzonym tutaj śledztwie dotyczącym zabójstwa - powiedział. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Gwiazdor TVN ma o 34 lata MŁODSZĄ dziewczynę. Jest starszy nawet od jej ojca. Aż ciężko w to uwierzyć
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

Źródło: polsat news

Następny artykuł