Kim była kobieta, która zmarła na koronawirus? Wiadomo, na co dodatkowo chorowała

Kim była kobieta, która zmarła na koronawirus? Wiadomo, na co dodatkowo chorowała Źródło: Parafia św. Augustyna w Czapurach

Kim była kobieta, która jako pierwsza w Polsce zmarła na koronawirus? Nieprawdopodobne informacje, wiadomo na co chorowała.

57-letnia kobieta, u której zdiagnozowano wirusa, niestety nie zdołała wrócić do zdrowia. W czwartek media poinformowały o śmierci chorej. Od momentu, gdy wykryto u niej koronawirus, jej stan był określany jako ciężki, a specjaliści wytrwale walczyli o jej życie. Kilka godzin po przekazaniu przykrych doniesień pojawiło się jeszcze więcej informacji na temat zmarłej. 

Kim była kobieta, która zmarła na koronawirus?

Przypomnijmy, że pierwszą w Polsce zmarłą na koronawirus osobą jest 57-letnia pani Barbara, mieszkanka Czapur. W zeszły piątek trafiła do szpitala w Puszczykowie z objawami silnej infekcji. Lekarze niemal od razu określili stan pacjentki jako ciężki i rozpoczęli walkę o jej życie. Wstępnie nikt nie podejrzewał jednak, że 57-latka jest zarażona. Badania oraz szczegółowe rozmowy z bliskimi pozwoliły specjalistom jednoznacznie stwierdzić, że kobieta zaraziła się Covid-19 najprawdopodobniej od swojej koleżanki, która nieco wcześniej wróciła z Włoch. Pacjentkę przetransportowano do Szpitala Miejskiego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu - to właśnie tam zmarła. Wiadomo, że zarażeni są również jej najbliżsi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Okazuje się, że pani Barbara zmagała się także z innymi chorobami. Nie ma więc wątpliwości, że dodatkowe schorzenia obciążyły i tym samym osłabiły jej organizm, i właśnie przez to najprawdopodobniej lekarzom nie udało się jej uratować. Więcej o jej stanie zdrowia powiedział sołtys wsi, z której pochodziła, Waldemar Waligórski. Przyznał, że 57-latka miała cukrzycę oraz alergię, jednocześnie potwierdzając, że do tej pory świetnie radziła sobie ze wszystkimi schorzeniami.

Dzisiaj grzeje: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

Sąsiedzi pani Barbary są poruszeni dramatem, jaki spadł na całą rodzinę. Wciąż nie mogą uwierzyć, że 57-latka zmarła, a jej bliscy również są zakażeni. Mieszkańcy Czapur w ciepłych słowach wspominają kobietę - wspominają ją jako życzliwą, sympatyczną i skorą do pomocy. Należy pamiętać, że do zarażenia może dość przez bliski kontakt z osobą chorą - zaleca się zachowanie minimum metra odległości od osób kaszlących oraz kichających, a z ewentualnymi objawami należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieci krąży list znanego wirusologa. Znaleźć można w nim wiele cennych wskazówek, które mogą uchronić nas przed zarażeniem
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: super express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News