Sanepid bije na alarm, porażające doniesienia. Pierwsze ponowne zakażenie koronawirusem w Polsce

Sanepid bije na alarm, porażające doniesienia. Pierwsze ponowne zakażenie koronawirusem w Polsce Źródło: Prasesh Shiwakoti (Lomash) Unsplash.com

Kobieta jest pierwszym takim przypadkiem w Polsce. Do tej pory u żadnego z pacjentów wyleczonych z COVID-19 nie zanotowano ponownego zakażenia, jednak w tym momencie wszystko uległo zmianie. Sanepid potwierdza, a naukowcy zwraca uwagę, że część wcześniejszych ustaleń dotycząca osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 mogła być błędna.

Kobieta jako pierwszy potwierdzony przypadek ponownego zakażenia zmieniła sposób postrzegania dalszego rozwoju epidemii. Niestety potwierdzono, że chociaż wcześniej wielu badaczy sądziło, iż nie jest to możliwe, to wyniki otrzymanych testów nie pozostawiają w tej kwestii wątpliwości.

Kobieta otrzymała pozytywne wyniki testu na koronawirusa

Kobieta zapewne była zaskoczona słysząc, iż wykonany, w ramach rutynowych przepisów, test na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie wyszedł pozytywnie. W tym przypadku historia potoczyła się podobnie, jak w przypadku ogniska koronawirusa w jednym z poznańskich szpitali. Jeden z tamtejszych pacjentów wypisanych do domu powrócił do placówki, aby rozpocząć swoją rehabilitację. Z racji wprowadzonych w życie przepisów przeprowadzono mu wymagane obecnie testy na koronawirusa, a te okazały się pozytywne. Po przebadaniu personelu na jaw wyszła skala zakażenia. Kobieta, która jako pierwsza w Polsce uzyskała po wyleczeniu z COVID-19 pozytywny test prezentuje podobną historię. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pierwszy taki przypadek w Polsce

Radio Zet przekazało informacje, iż kobieta w sierpniu sanepid potwierdził, iż w przypadku jednej z pacjentek doszło do ponownego zakażenia, chociaż wcześniej przechodziła już COVID-19. Po wyleczeniu i otrzymaniu podwójnie negatywnych testów uznano ją za ozdrowieńca. Gdy po kilku tygodniach zgłosiła się do szpitala poddano ją rutynowym testom. To właśnie wtedy na jaw wyszły szokujące fakty.

- W przypadku jednej osoby, która została ozdrowieńcem po uzyskaniu dwóch ujemnych wyników badania, kolejny dodatni wynik uzyskano po siedmiu tygodniach z badania wykonanego przy planowym przyjęciu do szpitala - przekazała w rozmowie z PAP pracownica bytomskiego sanepidu, Izabela Szczuka. Wielu naukowców przekonuje, iż nie jest to możliwe, jednak coraz to nowe wiadomości na temat kolejnych takich przypadków nakazują zmienić nieco stanowisko na ten temat.

Dzisiaj grzeje: 1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie 
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Niemiecki lekarz ma odmienne zdanie na ten temat

Jak podaje Radio Zet wirusolog z berlińskiej kliniki Charite Christian Drosten, będący jednocześnie doradcą władz ws. chorób zakaźnych przekonuje, iż wszyscy pacjenci mający już kontakt z SARS-CoV-2 nabywają specjalny rodzaj odporności na COVID-19. Kobieta oraz historia jej oraz podobnych przypadków pokazuje, iż pogląd ten może być błędny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bulwersujące sceny w Dzień dobry TVN. Widzowie nie wytrzymali, posypały się gromy
  2. Kosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASA
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Otworzył słoik z grzybami do obiadu, o mało nie wypaliło mu buzi. Lipcowe zbiory do wyrzucenia przez 1 błąd, teraz ostrzega innych

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News