28-latka obudziła się głucha. Przed snem popełniła błąd, który każdy z nas robi

28-latka obudziła się głucha. Przed snem popełniła błąd, który każdy z nas robi Źródło: Shutterstock

Przez potencjalnie niegroźne nawyki, kobieta obudziła się głucha. Zagraża to wszystkim młodym ludziom. Powinniśmy zwrócić uwagę na nasz styl życia.

Wielu z nas prowadzi podobny tryb życia do tego, jaki preferowała 28-letnia kobieta. Okazuje się, że może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Dziewczyna któregoś dnia obudziła się głucha.

Na pierwszy rzut oka kobieta żyła w sposób, który nie powinien zagrażać jej zdrowiu. W drodze do pracy słuchała muzyki, a w domu oglądała seriale, żeby się odstresować - często do późna. Tym większe było jej zdziwienie, kiedy któregoś dnia po przebudzeniu stwierdziła, że nie słyszy na jedno ucho.

Kobieta mogła stracić słuch przez częste używanie słuchawek i późne zasypianie

Kobieta nie rozstawała się ze słuchawkami przez większość dnia. Pewnie to samo można powiedzieć o znacznej części młodych osób. W drodze do pracy słuchała muzyki. Po powrocie do domu często wolny czas spędzała, oglądając seriale. Dzięki temu zapominała o stresie związanym z pracą. Z powodu seansów zazwyczaj późno zasypiała, przez co rano bywała niewyspana. Jednak taki tryb życia nie jest niczym nowym dla wielu ludzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Któregoś dnia kobieta obudziła się i jak zwykle, chciała posłuchać muzyki. Jednak nie słyszała dźwięku, wychodzącego z jednej ze słuchawek. Zmieniła sprzęt dwukrotnie, aż z przerażeniem stwierdziła, że to nie słuchawki są źródłem problemu. 28-latka przestała słyszeć na jedno ucho. Dziewczyna szybko udała się do lekarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Linia lotnicza wprowadza przepisy wyjątkowe. Obowiazkowa odprawa 8 godzin przed odlotem

2. Nie żyje mama z sześciorgiem dzieci, najmłodsze miało roczek. Okropna śmierć, nie mieli szans

Kobieta miała wiele szczęścia. Co prawda specjalista zdiagnozował u niej nagłą utratę zmysłu słuchu, czyli tzw. "nagłą głuchotę", jednak udało się go przywrócić. Gdyby jednak dziewczyna zwlekała z wizytą u lekarza, mogłaby zostać głucha już na zawsze. Po leczeniu sterydami i tlenem, 28-latka odzyskała 80% słuchu. Specjaliści przyznają, że konkretna przyczyna nagłej głuchoty jest nieznana, ale mogą ją powodować stres, niedobór snu, infekcje wirusowe, leki a nawet guz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Dziś ruszają specjalne kontrole policji, wiemy gdzie będą prowadzone. Posypią się mandaty
  3. Martwiące doniesienia. Oficjalny komunikat ws. nagłego pobytu w szpitalu Tomasza Stockingera, atak choroby zrujnował jego plany
  4. W jaki sposób krzyżujesz ramiona? Ich ułożenie zdradza największą tajemnicę twojego charakteru
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

źródło: World of Buzz

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News