kobieta policja pomoc
Komenda Stołeczna Policji
Joanna Szwalikowska - 10 Stycznia 2021

Poznajesz kobietę ze zdjęcia? Policja apeluje o pomoc, jest ofiarą zabójstwa, nikt jej nie szukał

Kobieta, której wizerunek został odtworzony na zdjęciu rekonstrukcyjnym udostępnionym przez Komendę Stołeczną Policji, została brutalnie zamordowana. Jej ciało zostało ukryte w garażu w stanie daleko posuniętego rozkładu. Choć śledztwo trwa od dawna, policji nie udało się ustalić jej tożsamości. Śledczy proszą o pilną pomoc.

Kobieta ze zdjęcia stała się ofiarą brutalnego zabójstwa, do którego doszło prawdopodobnie w 2016 roku. Jej zwłoki odkryto w jednym z garaży 27 maja 2017 roku. Od tamtej pory śledczym nie udało się ustalić jej tożsamości oraz tego, co dokładnie zaszło.

Kobieta została brutalnie zamordowana. Policja prosi o pilną pomoc w celu ustalenia jej tożsamości oraz przebiegu wydarzeń

Ciało zamordowanej zostało odkryte przez administratora obiektu jednego z nieistniejących już garaży, które były zlokalizowane przy ul. Karczewskiej 7 w Warszawie (Praga-Południe). Komisyjne otwarcie odbyło się 27 maja 2017 roku. Sprawą zajęła się Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Administratorem obiektu był Bogdan M., który wielokrotnie kierował do dzierżawcy listy, by ten zabrał znajdujące się w środku rzeczy. W końcu, po nieudanych próbach kontaktu, przy pomocy bezdomnego mieszkającego w okolicy postanowił sam dostać się do środka.

-Kazał mi rozwalić kłódkę i powiedział "Ile można wysyłać!". Chodziło mu o listy ponaglające o zgłoszenie się - zeznawał bezdomny. Po tym jak drzwi udało się otworzyć, obaj poczuli smród, a także sylwetkę jakiejś osoby. Natychmiast zamknęli drzwi i wezwali na miejsce funkcjonariuszy policji.

Kiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaKiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaCzytaj dalej

Ciało kobiety było już w stanie rozkładu. Z relacji śledczych wynika, że była ubrana w jeansy marki ONLY, które był spięte skórzanym paskiem, sweter, czarną kurtkę, a także złote wiązane półbuty marki LIBERO w rozmiarze 37. Na głowie miała ozdobne wsuwki, a na palcach dwa pierścionki. Wiele wskazuje na to, że przed śmiercią miała udać się na spotkanie towarzyskie.

Zdaniem śledczych zabójstwo mogło mieć miejsce jesienią 2016 roku. Choć zwłoki były już w stanie rozkładu, udało się ustalić przyczynę śmierci. Ze względu na dobro śledztwa nie została ona ujawniona, natomiast potwierdzono, że było to brutalne zabójstwo. Najprawdopodobniej nie doszło do niego w miejscu odnalezienia ciała, a zostało ono podrzucone w to miejsce.

Zamordowana nie miała przy sobie żadnych dokumentów, a jej tożsamości nie udało się ustalić do tej pory. Antropolodzy powołani przez prokuraturę ustalili, że była kobietą w wieku ok. 30-40 lat, średniego wzrostu (158-160cm) oraz miała jasne włosy. Prawdopodobnie miała niebieskie lub szaroniebieskie tęczówki, szeroko rozstawione oczy oraz małe usta.

Z dalszych badań wynika, że była w dobrej sytuacji finansowej w ciągu swoich ostatnich lat życia, na co wskazywały licówki na zębach, z kolei braki w uzębieniu mogą świadczyć o tym, że pochodziła z biedniejszej grupy społecznej. Specjaliści na podstawie badań stworzyli wizerunek z jej podobizną. Z kolei w sierpniu 2018 roku bezdomna kobieta zamieszkująca jeden z garaży przy ul. Karczewskiej zawiadomiła policję o odnalezieniu dokumentu, który może mieć związek ze sprawą. Znalazło się tam zdjęcie kobiety, która przypomina wizerunek odtworzony przez śledczych.

Prokuratura Regionalna, a także policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII zaapelowali do wszystkich, którzy rozpoznają kobietę ze zdjęcia lub stworzonego wizerunku o kontakt. Można to zrobić bezpośrednio w komendzie przy ul. Grenadierów 73/75 w Warszawie, mailowo - komendant.krp7@ksp.policja.gov.pl lub telefonicznie: 47 723-76-55.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News