Ciało kobiety zamarzło w -30 stopniach. Odmrozili je, zobaczyli co się z nią dzieje i byli wstrząśnięci

Ciało kobiety zamarzło w -30 stopniach. Odmrozili je, zobaczyli co się z nią dzieje i byli wstrząśnięci Źródło: .

Kobieta wybrała się na spotkanie ze znajomymi, a na zewnątrz panowała bardzo niska temperatura. Nagle wpadła autem do rowu. Nie udało jej się dotrzeć do najbliższego schronienia i zamarzła. Gdy lekarze spróbowali odmrozić jej ciało, byli w szoku.

Kobieta znalazła się w sytuacji poważnego zagrożenia życia. Nie była zbyt ciepło ubrana, a wydobycie samochodu, którym wpadła do rowu, nie było możliwe bez dodatkowej pomocy. Zdecydowała się udać do najbliższego schronienia. Wiedziała, że niedaleko mieszka jej przyjaciel.

Kobieta próbowała się ratować, ale zamarzła

Na dworze było -30 stopni, a Jean Hillard miała na sobie tylko cienki płaszcz. Do domu przyjaciela, Wally'ego Nelsona, były dwa kilometry. Gdy 19-latka zaczęła zbliżać się do domostwa, jej organizm nie wytrzymał i przemarznięta padła jak długa, prosto w zaspę śniegu. 

Wally o 7 rano wyszedł z domu i wtedy zastał przerażający widok. W kopcu śniegu nieopodal ktoś leżał, nie dając znaków życia. Gdy podszedł bliżej, spostrzegł, że była to jego przyjaciółka Jean. Natychmiast zabrał ją do domu. Był pewny, że już nie żyje. Odpalił auto, zabrał ją ze sobą i pojechał do najbliższego szpitala.

Lekarze podjęli się próby odmrożenia Jean. Nagle kompletnie osłupieli

Jean była zamarznięta, nie dało się zmierzyć jej temperatury ze względu na zbyt małą skalę. Lekarze próbowali wbić igłę, ale bez skutku. Ze względu na stan 19-latki, nie dało się w żaden sposób sprawdzić jej czynności życiowych. Dla pewności zdecydowali się na ogrzanie ciała kocami termicznymi. Nagle dziewczyna zaczęła odzyskiwać przytomność.

- Reakcja pojawiła się po dwóch lub trzech godzinach po rozmrożeniu. Ciało było zimne, kompletnie zamarznięte, nikt nie wierzył w to, co się dzieje - relacjonował doktor Sather, obecny przy tej niecodziennej sytuacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jean obudziła się, jakby nic się nie stało. Choć nie pamiętała ostatnich chwil przed zamarznięciem, nie była nawet przeziębiona. Zaczęła z początku mówić o tym, że tata będzie wściekły za rozbity samochód. Nie zdawała sobie sprawy z tego, co się z nią działo od chwili wypadku.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska aktorka walczyła z alkoholizmem i depresją do końca życia. Nawet jej przyjaciółka, Beata Tyszkiewicz nie mogła jej uratować
2. Nie żyje legenda. Zostawił po sobie miliardy. Fani są zdruzgotani

Ten przypadek zdarzył się w 1980 roku i do dziś pozostaje obiektem badań lekarzy - zwłaszcza że Jean żyje do dziś i nigdy nie odczuła negatywnych skutków hibernacji. Lekarze stwierdzili, że doszło do procesu podobnego do tego, który zachodzi w ciele niedźwiedzi zapadających w sen zimowy. Mimo wszystko do dziś współczesna medycyna nie potrafi określić, jakie dokładnie warunki trzeba spełnić, aby wprowadzić człowieka w stan hibernacji, podtrzymując przy tym jego funkcje życiowe, bez żadnych szkód dla organizmu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o WYŻSZĄ emeryturę
  2. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
  3. Zasnęła z noworodkiem na kanapie. Nagle wybudził ją przeraźliwy krzyk męża
  4. Chciała wiedzieć, co robi jej mąż zostając sam z dzieckiem. Nagrania z ukrytej kamery odebrały jej mowę
  5. Musiał wyciągnąć z krocza pacjentki rzecz, która była przeznaczona dla jej chłopaka. Ginekologa aż zatkało

Źródło: Webniusy

Następny artykuł