Gigantyczne ulewy wywołały wielką powódź. Wyłowiono ciało kobiety, ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Gigantyczne ulewy wywołały wielką powódź. Wyłowiono ciało kobiety, ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii Źródło: AP

Kobieta nie zdołała ocalić własnego życia w walce z żywiołem. Aż trudno sobie wyobrazić przez co przechodzą Brytyjczycy, którzy wciąż walczą z okrutną powodzią. Dramatyczna sytuacja nadal nie ulega poprawie.

Kobieta zginęła w potworny sposób. Powódź, która trawiła okoliczne domy i zabierała mieszkańcom cały dorobek ich życia, to największa tragedia ostatnich lat. Służby wkroczyły do akcji, by nieść pomoc Brytyjczykom, jednak w wielu przypadkach okazali się zupełnie bezsilni. Media na całym świecie żyją potworną tragedią. 

Wielka powódź w Wielkiej Brytanii. Kobieta porwana przez fale 

Północna i środkowa część Anglii od czwartkowego wieczora zmieniła się nie do poznania. To właśnie wtedy wystąpiły ulewne deszcze, które, nie ustępując przez całą noc, doprowadziły do tragedii. Szybko odnotowano najwyższy stan rzeki Derwent, co poskutkowało zalaniami. Powódź na tyle szybko nabierała na sile i rozprzestrzeniała się, że wielu mieszkańców zostało na całą noc uwięzionych w pobliskim centrum handlowym. 

Woda przemierzała kolejne ulice, przedostając się do domów, zabierając i niszcząc wszystko to, co się w nich znajdowało. Zagraniczne media przekazują również, że żywioł pozbawił życia jedną osobę - kobietę, która porwana przez falę została odnaleziona dopiero kilka godzin później. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Jedna osoba zginęła w wywołanych ulewnymi deszczami powodziach, które nawiedzają północną i środkową Anglię - podano. 

Choć meteorolodzy zapowiadają, że deszcze minęły, a najgorsze jest już za Brytyjczykami, sytuacja wciąż jest dramatyczna, a zniszczenia porażające. W wielu regionach nadal obowiązuje poważne ostrzeżenie powodziowe. Miejscowe służby robią co mogą, by jak najszybciej pomóc wszystkim poszkodowanym oraz by oczyścić okolice ze stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia przedmiotów, które zabrała woda. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. Prawo i Sprawiedliwość oraz wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

- Jestem bardzo, bardzo wdzięczny służbom ratunkowym za to, co zrobiły i jestem pod ogromnym wrażeniem sposobu, w jaki społeczność zebrała się razem - mówił Johnson, deklarując tym samym pomoc ze strony rządu.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz 
  2. Przyszła na badanie USG. Lekarz prawie zemdlał, gdy zobaczył, co ma w brzuchu
  3. Co na to mama? Córka Kingi Rusin pokazała swoje zdjęcie z wanny, ale nie była w niej sama
  4. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych
  5. Jej 9-letnia córka brała kąpiel, nagle usłyszała rozdzierający krzyk. Nie żyła, kilka sekund później umarł też jej mąż

Źródło: polsat news 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News