Kobieta zapłaciła za zakupy
Pixabay.com TomaszSupel
Monika Majko - 6 Października 2020

Kobieta zrobiła zakupy banknotem 200 zł. Kasjer popatrzył na niego i natychmiast wybiegł, interweniowała policja

Kobieta zatankowała swój samochód, a za paliwo i drobne zakupy na stacji zapłaciła banknotem 200 zł. Kiedy kasjer przyjrzał się gotówce, zrozumiał, że nie ma chwili do stracenia. O sprawie poinformowano służby, policja natychmiast ruszyła do akcji.

Kobieta zapłaciła za paliwo i zakupy 200 zł banknotem i wyszła ze sklepu. Kiedy kasjer przyjrzał się gotówce, natychmiast wybiegł na zewnątrz. O sprawie poinformowano służby, policja ruszyła do akcji. Klientka została zatrzymana, grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Kobieta zapłaciła za zakupy banknotem 200 zł

28-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego zatrzymała się na stacji w Świętoszówce, gdzie zatankowała swojego fiata i zrobiła zakupy na kwotę blisko 35 zł. Za wszystko zapłaciła w kasie 200 zł banknotem, a następnie oddaliła się. Kiedy kasjer przyjrzał się gotówce, zrozumiał, że został oszukany. Banknot był fałszywy, o sytuacji personel stacji zawiadomił lokalne służby, a kierownik stacji ruszył na poszukiwania nieuczciwej klientki.

ministerstwo zdrowiaDecyzja ministerstwa zapadła nagle. Wiemy o co chodzi, Polacy dowiedzą się dopiero jutroCzytaj dalej

- W kasie zapłaciła dwustuzłotowym banknotem. Zabrała wydaną jej resztę i odjechała. Po chwili personel zorientował się, że zapłaciła banknotem opatrzonym napisem +souvenir+. Kierownik stacji ruszył na poszukiwania kobiety. Powiadomił też policję - poinformował asp. szt. Roman Szybiak, rzecznik bielskich policjantów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Kobieta użyła fałszywego banknotu. Została zatrzymana, grozi jej więzienie

Policjanci ostrzegają zarówno klientów, jak i kasjerów, by zawsze zwracali uwagę na autentyczność gotówki, którą operują. Łatwo przeoczyć fałszywy banknot.

- W tym przypadku 200 zł w miejscu, gdzie znajdują się numery seryjne, był napis +souvenir+. Pieniądze prezentowe, wyprodukowane w celach rozrywkowych, są zazwyczaj łudząco podobne do prawdziwych banknotów i przez to nierzadko wykorzystywane przez oszustów - przekazał rzecznik bielskich policjantów.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Boże Narodzenie i Sylwestra spędzimy w domach? Nie ma dobrych informacji, dane są bezlitosne

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

Kierownik stacji dostrzegł klientkę na jednym z parkingów w Jasienicy koło Bielska-Białej. Mężczyzna zatrzymał ją i przekazał w ręce policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli również fałszywy banknot.

- Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkanka powiatu cieszyńskiego usłyszała zarzut oszustwa, za które grozi jej kara do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd - poinformował asp. szt. Roman Szybiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Dzień dobry TVN" pod ostrzałem. Internauci i widzowie nie wytrzymali, polała się fala krytyki
  2. Ile zarabia Iga Świątek? 19-letnia Polka już zgarnęła ogromną fortunę, a może być jeszcze lepiej
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  6. Przepis Makłowicza na gołąbki przebija wszystkie inne. Syte danie zaskakuje farszem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Portal Spożywczy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News