Po pracy wróciła do domu, zobaczyła obcego mężczyznę i go zastrzeliła. Okazało się, że pomyliła mieszkania

Po pracy wróciła do domu, zobaczyła obcego mężczyznę i go zastrzeliła. Okazało się, że pomyliła mieszkania Źródło: Screen/ Twitter/ Complex

Kobieta, zawodowa policjantka, wróciła po pracy do mieszkania. Przestraszona stwierdziła, że w środku jest jakiś intruz. Wyciągnęła broń i oddała strzał. Okazało się, że popełniła tragiczny błąd.

Kobieta wróciła do domu po ciężkim dniu w pracy w policji. Gdy tylko weszła do mieszkania wiedziała, że coś jest nie tak - drzwi nie były zamknięte. W środku był intruz, podejrzany mężczyzna, który trzymał coś w ręku. Policjantka wyciągnęła broń i strzeliła w samoobronie. Był to ogromny błąd.

Kobieta postrzeliła niewinnego człowieka

W 2018 roku 31-letnia Amber Guyger postrzeliła niewinnego mężczyznę, ponieważ uznała go za intruza. Okazało się, że pomyliła mieszkania - weszła nie do swojego lokum. W środku zastała gospodarza, który trzymał w ręku lody. Policjantka była pewna, że to broń i oddała strzał, by uprzedzić atak rzekomego włamywacza. Mężczyzna zginął od rany postrzałowej.

Sprawa stała się bardzo głośna w Stanach Zjednoczonych przede wszystkim z powodów rasowych. Zastrzelony sąsiad policjantki był czarnoskóry. Przypadki stosowania przemocy bądź niesprawiedliwego traktowania czarnoskórych prze amerykańską policję są często poruszane przez media.

Podczas procesu adwokaci Amber bronili oskarżonej, tłumacząc ją przemęczeniem. Tragedia wydarzyła się w dniu, w którym kobieta miała 14-godzinną zmianę. Dodatkowo argumentem obrony było rozkojarzenie - w tym czasie policjantka romansowała z innym funkcjonariuszem przez telefon. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjantka usłyszała wyrok

Sąd w Dallas w Teksasie uznał jednak Guyger winną zabójstwa. Tłumaczenia obrony uznano za niewystarczające - mieszkanie ofiary mocno różniło się od lokalu, który zajmowała oskarżona. Sąd uzasadnił swój wyrok także tym, że jeżeli kobieta podejrzewała włamanie, powinna zawiadomić pomoc, a nie interweniować samej. Wykonywana praca nie usprawiedliwiała jej działań.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą

2. Żałosną wpadkę podczas ślubu uchwyciła kamera. Cały kościół momentalnie eksplodował ze śmiechu

Pierwotnie Amber Guyger miała zostać oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci, jednak oskarżyciel zmienił zarzut na zabójstwo po licznych protestach. Ostatecznie Sąd skazał ją na 10 lat więzienia. Zgodnie z prawem groziło jej nawet do 99 lat pozbawienia wolności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Dramatyczny apel Anny Przybylskiej chwilę przed śmiercią. Błagała, żeby natychmiast przestali, to było okrutne
  4. Widzowie już dawno nie byli tak wściekli na Polsat i TVN! "Doznałam szoku widząc to w TV", "Po pijaku ustalali"
  5. Oglądała zdjęcia z wesela i wpadła w szał. Nie spodziewała się, że jej druhna może zrobić tak podłą rzecz

Źródło: Interia

Następny artykuł