Myślała, że ma na nosie zwykłą krostkę. Prawda okazała się druzgocząca, konieczna była operacja

Myślała, że ma na nosie zwykłą krostkę. Prawda okazała się druzgocząca, konieczna była operacja Źródło: .

Kobieta zauważyła na swoim nosie niewielką krostę, która nie chciała zniknąć. Lekarz, któremu pokazała narośl, postawił okrutną diagnozę, musiała przejść poważną operację.

Kobieta zauważyła na swoim nosie krostę. Kiedy po jakimś czasie narośl wciąż nie chciała zniknąć, postanowiła wybrać się z nią do lekarza. Nie spodziewała się tego, co usłyszy. Diagnoza była druzgocząca, musiała przejść poważną operację i rozpoczęła długą walkę o powrót do zdrowia. 

Kobieta miała na nosie zwykłą krostę

Niewinna krosta na nosie wywróciła całe jej życie do góry nogami. Marisha Dotson nie spodziewała się, że niewielka narośl okaże się tak groźna dla jej zdrowia. Kiedy w 2014 roku pokazała ją lekarzowi, ten początkowo powiedział jej, że to zwykłe zakażenie skóry i przepisał antybiotyk. Jednak krosta, zamiast znikać, z czasem zaczęła nabierać wielkości.

Później narośl zaczęła okropnie boleć, a twarz Marishy puchnąć. Dopiero wtedy wysłano ją do lekarza specjalisty, który przeprowadził dokładne badania i postawił przerażającą diagnozę. To był nowotwór płaskonabłonkowy skóry. Musiała przejść poważną operację, w czasie której usunięto jej dużą część nosa. Zabieg trwał aż 16 godzin. 

- Czułam się okropnie. Powiedziałam sobie, że chociaż nie mam na to paskudztwo żadnego wpływu, ze wszystkich sił będę starać się wyzdrowieć. Nawet jeśli oznacza to więcej bólu, krwi i amputacji - wyznała Marisha.

Krostka okazała się złośliwym nowotworem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

U kobiety przeprowadzono udaną rekonstrukcję nosa i wszyscy mieli nadzieję, że to już koniec jej walki z chorobą. Niestety, nowotwór zaatakował twarz dziewczyny ponownie, rok później. Potrzebne były kolejne operacje, jednak żadna z nich nie rozwiązała problemu na stałe. Stan dziewczyny ciągle się pogarszał, lekarze dawali jej nie więcej niż 20% szans na przeżycie. Marisha nie miała zamiaru się jednak poddawać.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. IMGW pilnie wystosował żółty alarm dla niemal połowy kraju. Jest niebezpiecznie, uwaga na nagły atak zimy

Podczas jednej z operacji usunięto jej kawałek górnej szczęki, musiała nauczyć się funkcjonować z protezą dentystyczną. Po 30 różnych operacjach i zabiegach, w końcu udało się jej przezwyciężyć nowotwór, choć nikt w to nie wierzył. Ostatecznie kobiecie wykonano rekonstrukcję twarzy, dzięki której może w miarę normalnie funkcjonować.

- Nie nad wszystkim w swoim życiu możemy mieć kontrolę. Jednak jeśli staramy się być dobrymi ludźmi i mamy wiarę w to, że będzie dobrze, to nawet w obliczu strasznych rzeczy jesteśmy zwycięzcami. Obiecałam sobie, że nie pozwolę chorobie wygrać. Nie załamałam się i oddałam życie w ręce Boga. Codziennie dziękuję, że mogę powitać kolejny dzień - powiedziała Marisha. 


fot.  Marisha Dotson

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. 25-latka urodziła dziecko i utopiła je w toalecie. Jej wytłumaczenie nie mieści się w głowie
  4. Uczestnik odpadł przy pierwszym pytaniu z Milionerów. Tylko pozornie jest proste, nawet my mieliśmy problem
  5. 5-latka umierała w męczarniach na oczach rodziców. Nie wezwali lekarza, chcieli jej pomóc w kuriozalny sposób

źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News