kobieta niespotykane objawy wirusa
East News Jan Bielecki
Mateusz Sidorek - 5 Maja 2020

Nie miała gorączki i duszności. 24-letnia Polka miała zupełnie niespotykane pierwsze objawy wirusa

Kobieta zaraziła się koronawirusem pod koniec marca. 24-latka w rozmowie z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska opowiedziała o tym, jak się zaraziła. Dziewczyna wyjaśniła też, jak w jej przypadku wyglądało leczenie oraz kwarantanna. Okazało się, że COVID-19 w jej przypadku dawał bardzo nietypowe symptomy.

Niedługo po tym, kiedy w Polsce pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa, niebezpiecznym patogenem zaraziła się także młoda kobieta z Gdańska. 24-letnia Patrycja Adamczyk podejrzewa, jak doszło do zakażenia i w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski opowiada o przebiegu choroby, leczeniu i kwarantannie, którym została poddana. Uwagę zwracają nietypowe objawy, jakie opisuje Patrycja.

MężczyznaAkcja ratunkowa zakończyła się tragicznie. Właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość z południa PolskiCzytaj dalej

Kobieta podejrzewa, że do zarażenia doszło 25 marca. To wtedy spotkała się z grupą znajomych. Wszystkie osoby, z którymi się widziała, niedługo później otrzymały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Po pięciu dniach oczekiwania Patrycja Adamczyk również otrzymała swoje wyniki. Okazało się, że jest zainfekowana. Po dziewczynę przyjechała karetka, która zawiozła ją do szpitala.

24-letnia kobieta miała bardzo nietypowe objawy

Młoda kobieta z Gdańska wróciła do domu po tym, jak w szpitalu uznano, że jej stan jest stabilny. Pierwsze objawy COVID-19, jakie zauważyła, różniły się od standardowych. Najczęściej słyszymy, że większość z nich jest grypopodobnych. 24-letnia Patrycja Adamczyk jednak skarżyła się na inne dolegliwości. Początkowo nie miała wysokiej gorączki ani kaszlu.

- [...] Miałam obniżoną temperaturę ciała, ogólne osłabienie, wymioty. To było nietypowe i różniło się od tego, co przedstawiano w mediach jako objawy koronawirusa. Dlatego na początku zupełnie tego nie podejrzewałam. Wyglądało to zupełnie inaczej. Dopiero po dwóch tygodniach przyszły duszności, kłopoty z oddychaniem i bardzo silny ból w klatce piersiowej - powiedziała w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż -metamorfoza byłej żonyZaniedbana kobieta rozwiodła się po 44 latach małżeństwa. Przeszła diametralną metamorfozę, mąż będzie płakał ze złościCzytaj dalej

Kobieta nie mogła opuszczać domu. Każdego dnia policja sprawdzała, czy przestrzega zasad kwarantanny. Patrycja przyznała na łamach Wirtualnej Polski, że funkcjonariusze skrupulatnie trzymali się procedur. Wspomniała również o nietypowej sytuacji.

- [...] Pamiętam też, że już po wszystkim, kiedy wróciłam do domu z negatywnym wynikiem testu, to policja dalej przyjeżdżała. Funkcjonariusze twierdzili, że nie mają jeszcze informacji o skończonej kwarantannie. Poinformowali, że będą mnie sprawdzać do 12 maja. Na szczęście, po kilku telefonach do sanepidu policja uzupełniła informacje - dodaje młoda kobieta.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów

2. Bardzo smutna wiadomość, nie żyje chłopiec. Winny okazał się ojciec

Patrycja jeszcze raz trafiła do szpitala po tym, jak miała wysoki puls. W ośrodku spędziła trzy tygodnie. Wirus uaktywnił współistniejące choroby w jej organizmie. Dzisiaj Patrycja Adamczyk jest już zdrowa i opuściła szpital, jednak apeluje do wszystkich, by nie lekceważyli żadnych objawów i uważali na siebie. Niedawno pisaliśmy również o nietypowych objawach, które zauważyli lekarze ze Stanów Zjednoczonych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dzięki psom żyjemy dłużej? Rewolucyjne badania
  2. Piłkarz został uznany za zmarłego. Prawda, która wyszła na jaw, zwala z nóg
  3. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  4. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  5. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  6. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News