Potrzebująca bezdomna kobieta weszła do kościoła i poprosiła księży o pomoc. Chwycili za telefon i wezwali funkcjonariuszy

Potrzebująca bezdomna kobieta weszła do kościoła i poprosiła księży o pomoc. Chwycili za telefon i wezwali funkcjonariuszy Źródło: unsplash/Mateus Campos Felipe

Schorowana, stara i bezdomna kobieta poszła szukać litości do kościoła. Księża, którzy z ambony nawołują do pomocy biednym zachowali się tak, jak nie przystoi prawdziwemu katolikowi. Zamiast udzielić schronienia, zadzwonili po Straż Miejską, która, jak się okazało, miała o wiele więcej serca i woli pomocy.

Kobieta w podeszłym wieku poszła do Kościoła, aby szukać tam pomocy ze strony księży. Liczyła na to, że duchowni, którzy tak pięknie mówią o uwielbieniu i okazywaniu litości dla bezdomnych, jej pomogą. Zamiast tego, została wygnana, a o sprawie dowiedziała się straż miejska. Funkcjonariusze mieli jednak o wiele więcej serca.

Kobieta przyszła do kościoła w poszukiwaniu pomocy. Została wygnana

Do zdarzenia doszło w Świdnicy. Dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie z katedry św. Stanisława i Wacława w sprawie kobiety, która nie chciała opuścić terenu zakrystii. Według strażników miejskich kobieta przyszła do parafii z prośbą o zlitowanie się i pomoc w chorobie i biedzie. Duchowni byli bezlitośni i zamiast skierować ją do przytułku, zdecydowali się powiadomić służb miejskich.

Strażnicy wyprowadzili z obiektu przerażoną seniorkę, która we łzach opowiadała im o swym złym losie i nieudanym życiu. Jak się okazało, pracownicy patrolu zaoferowali jej pomoc, na którą księża nie mieli nawet odwagi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strażnicy lepsi niż kościół. Szczęśliwy finał historii

Patrol stwierdził, że staruszką w tak złym stanie powinny zająć się specjalne organy. Nie czekając długo, odwieźli ją do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie kobieta została umyta i dostała odpowiednie schronienie. Jak widać, w miejscu, w którym tak pięknie mówi się o pomocy i miłosierdziu, nie można go czasem spotkać.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana aktorka. Przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, fani pogrążeni w żałobie
2. Joanna Krupa urodziła, do sieci trafiło zdjęcie z porodówki. Złapiecie się za głowy, jak nazwała dziecko

- Skierowani na miejsce strażnicy porozmawiali z kobietą i zaproponowali inną pomoc. Przewieziono ją do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przekazano pracownikom socjalnym, którzy zaopiekowali się seniorką - relacjonuje dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tych śmieci nie wyrzucaj z resztą. Inaczej zapłacisz OGROMNĄ grzywnę!
  2. Ojciec uwielbianej polskiej piosenkarki zostawił ją, gdy była dzieckiem. Nigdy nie przyszedł na jej koncert
  3. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie
  4. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  5. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror

Źródło: Na Temat

Następny artykuł