Przez złośliwych sąsiadów nie mogła spać, oddychać, żyć. Jej cierpienia trwały dwa lata, wszystko z powodu grilla

Przez złośliwych sąsiadów nie mogła spać, oddychać, żyć. Jej cierpienia trwały dwa lata, wszystko z powodu grilla Źródło: Unsplash/ Andrik Langfield

Kobieta nie mogła żyć we własnym domu. Codziennie przeżywała dramat. Wszystkiemu winni byli sąsiedzi, których wreszcie podała do sądu. Zawinili wieloma rzeczami, a najcięższym grzechem było regularne urządzanie grilla.

Kobieta powiedziała "dość" po dwóch latach udręki. Tyle czasu była zdolna znosić cierpienia, na jakie narażali ją sąsiedzi. A ich przewin było sporo, od urządzania grilla po szuranie krzesłami. Kobieta zdecydowała się jednak pójść do sądu. Teraz usłyszała wyrok.

Kobieta cierpi przez sąsiadów. Grill, światło, dzieci, krzesła...

Cillia Carden z Zachodniej Australii, będąca weganką pozwała swoich sąsiadów za nagminne zakłócanie jej spokoju. Jedną z największych win ludzi mieszkających obok niej było urządzanie grilla. Kobieta skarżyła się na przeszkadzający jej jako wegance zapach przyrządzanych ryb i mięsa. To jednak tylko początek - innymi objawami sąsiedzkiej złośliwości były: zapach dymu papierosowego dobiegający z posesji sąsiadów, hałas przesuwanych po betonie krzeseł, a także rażące światło oraz dzieci, które przeszkadzały sąsiadce grając w koszykówkę.

Cillia Carden uzasadniła swój pozew twierdzeniem, że sąsiedzi zachowują się wobec niej złośliwie, a wszystkie wymienione wyżej rzeczy obniżają jej jakość życia. Kobieta przekonywała, że wskutek cynicznych działań sąsiadów nie jest w stanie korzystać ze swojego własnego ogrodu. Nie może też spać. Jednym słowem - przez dwa lata nie mogła zaznać spokoju w swoim własnym domu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jest decyzja sądu. Cillia ma nad czym myśleć

Sąd pierwszej instancji odrzucił zarzuty Cillii. Zachowanie sąsiadów, które tak przeszkadzało kobiecie, uznał za akceptowalne społecznie, nie stwierdził też, że narusza ono zasady sąsiedzkiego współżycia. Pozwani zresztą wykazali dobrą wolę i na czas postępowania przestali urządzać grilla.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

Cillia Carden nie dała za wygraną i złożyła apelację do Sądu Najwyższego. Ten jednak także orzekł, że pozew jest nieuzasadniony. Strony zostały zachęcone do polubownego rozwiązania konfliktu. Przestrzegł też, że tego typu spory mogą ciągnąć się latami i wiążą się ze sporymi kosztami. Cillia Carden musi się zastanowić, czy woli inwestować w proces, czy żyć w oparach grillowanego mięsa.

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Przez 10 lat nie prała poduszki. Gdy pewnego dnia spojrzała w lustro, chciała krzyczeć
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: RMF FM

Następny artykuł