W każdy wtorek jadł obiad z bezdomną kobietą. Pewnego dnia wyznała mu prawdę, przez którą aż odłożył sztućce

W każdy wtorek jadł obiad z bezdomną kobietą. Pewnego dnia wyznała mu prawdę, przez którą aż odłożył sztućce Źródło: Facebook/Love What Matters

Kobieta nie miała pieniędzy i żyła na ulicy. Ten mężczyzna postanowił ją wesprzeć - co wtorek zabierał ją na obiad. Gdy usłyszał prawdę dotyczącą jej życia nie krył gigantycznego zaskoczenia.

Kobieta co wtorek korzystała z uprzejmości pewnego mężczyzny, który zabierał ją na obiad. Bezdomna była mu za to bardzo wdzięczna i któregoś dnia zdecydowała się wyjawić mu prawdę dotyczącą swojego życia. Słowa tak nim wstrząsnęły, że aż musiał na chwilę odłożyć sztućce. 

Kobieta żyła na ulicy

Kobieta nie miała pieniędzy i zmuszona została do życia na ulicy. Większość osób sądzi, że z bezdomnością musi wiązać się uzależnienie od alkoholu czy narkotyków, ale ta historia pokazuje, że nie zawsze tak to wygląda. 

Greg Smith z Orlando codziennie fundował obiad bezdomnej Amy Joe. Podczas jednego z rutynowych spotkań kobieta otworzyła się przed swoimi wybawicielem i podzieliła się swoją tajemnicą. Jej słowa wyjaśniły, jak znalazła się w tej dramatycznej sytuacji materialnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Prawda na temat Amy

Amy podczas pogawędki przy obiedzie powiedziała Gregowi, że nie może znaleźć pracy ściśle związany jest z jedną rzeczą. Otóż okazało się, że kobieta nie umie czytać. Bez tego nikt nie chce przyjąć jej na żadne stanowisko, bo we współczesnym świecie brak tak podstawowej umiejętności jest nie do pomyślenia. 

Bezdomność Amy nie ma nic wspólnego z uzależnieniami czy innymi złymi decyzjami życiowymi. Po prostu kobieta nie miała wystarczająco dużo szczęścia, żeby trafić do szkoły, która nauczyłaby ją czytać. Nie znalazła również odpowiedniej osoby, która mogłaby ją nauczyć tej umiejętności. Greg był na tyle zszokowany tą nowiną, że nie wiedział, co powiedzieć. 

Dzisiaj grzeje: 1.Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować 

Bezdomna wzruszyła go również tym, że przyznała, że wszystkie pieniądze, jakie uda jej się zarobić, przeznacza na książki. Próbuje bowiem sama nadrobić zaległości sprzed lat. Od tego wyznania Greg postanowił jeszcze bardziej wesprzeć Amy i oprócz tradycyjnych wtorkowych obiadów, co tydzień spędza z kobietą czas w celu nauczenia jej czytania. Ta piękna i nadzwyczajna historia powinna przypomnieć wszystkim, że nie można oceniać ludzi po pozorach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Webniusy

Następny artykuł