Skandal! W kulminacyjnym momencie włożyli im kamerę między nogi, by widzowie mogli zobaczyć krocza znanych Polek

Skandal! W kulminacyjnym momencie włożyli im kamerę między nogi, by widzowie mogli zobaczyć krocza znanych Polek

Kobieta może czuć się oburzona? Polska sportsmenka zgłosiła sprzeciw pracy kamer na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Ujęcia reflektorów prezentują bowiem krocza zawodniczek. Takiego skandalu w świecie sportu nie było od dawna.

Kobieta zgłosiła protest przeciwko kontrowersyjnym praktykom stosowanym przęz międzynarodową federację lekkoatletyczną. W trakcie mistrzostw świata w Dausze, atleci mają nagrywane krocza. Ofiarą takiej sytuacji padły Polki, które pokazały kibicom przed telewizorami i na stadionie swoje intymne części ciała. Podobnego skandalu nie było od dawna.

Kobieta skarży się na kamery. Szokujące praktyki na mistrzostwach świata

Od tegorocznych mistrzostw świata kamery filmujące sportowców zaczęły robić co najmniej kontrowersyjne ujęcia, jakimi są zbliżenia na krocza. Swój sprzeciw zgłosiły wszystkie federacje sportowe, w tym polskie lekkoatletki, które nie wiedzą, czemu ma służyć pokazywanie intymnych części ciałach na tego typu zawodach.

– Przed startem myślałam o tym, że wszystko mi widać, na przykład pupę – mówi Ewa Swoboda.

– Nawet dla najpiękniejszych kobiet nie są to korzystne ujęcia. Poza tym to są bardzo intymne miejsca. To jest tak, jakby ktoś włożył między nogi kamerę – dołączyła się Iga Baumgart-Witan.

– To nie jest fajne. Każdy w takiej sytuacji może poczuć się skrępowany, bo to jest naruszenie intymnej strony. Mam nadzieję, że zostanie to zaprzestane – dodała Justyna Święty-Ersetic.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Federacja tłumaczy się z ujęć

Międzynarodowa federacja lekkoatletyczna odniosła się do komentarzy ze strony lekkoatletek i związków sportowych. W specjalnym komunikacie zaznaczono, że ujęcia z kamer nie miały na celu promowania ideologii seksistowskiej, a także nikt nie chciał narażać atletów na dyskomfort związany z pokazywaniem intymnych części ich ciał.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2.Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

- Sygnały z kamer w blokach będą wyświetlane z boku w mniejszym ekranie, ale tak, że nie będzie nic rozpoznawalne - ogłosili działacze federacji

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję 

Źródło: Fakt

Następny artykuł