kobieta
East News AGENCJA SE
Mateusz Sidorek - 1 Maja 2020

Polka, która miała koronawirusa, urodziła córeczkę. Media podały właśnie niebywałą informację

Kobieta, która miała koronawirusa, niedawno urodziła córkę. O tym niezwykłym wydarzeniu poinformował portal Fakt. Dziewczynka, która przyszła na świat spędziła ponad miesiąc w szpitalu. Cała Polska żyje teraz historią narodzonej Klary, która urodziła się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu 28 marca kobieta urodziła dziecko. Poród budził wiele niepewności zarówno wśród jej rodziny, jak i lekarzy. Wszystko z powodu stanu zdrowia rodziców, którzy byli zarażeni wirusem SARS-CoV-2. Po usłyszeniu diagnozy oboje bali się o zdrowie córki, która miała przyjść na świat.

Małgorzata RozenekNajwiększe szczęście w domu Małgorzaty Rozenek. Wiadomość przekazał Radosław MajdanCzytaj dalej

Ani kobieta, ani jej mąż nie wiedzieli, że zarazili się koronawirusem. Jak tylko lekarze dowiedzieli się, że rodzice dziewczynki, która już niedługo miała przyjść na świat, są chorzy, postanowili odpowiednio się przygotować. Wszyscy mieli jednak świadomość, że poród będzie przebiegał w specjalnych warunkach. Największym wyzwaniem było niedopuszczenie do tego, by nowo narodzona córka zaraziła się od swojej mamy niebezpiecznym patogenem.

W Zgierzu urodziła kobieta zarażona koronawirusem

Wiedząc, że kobieta niedługo może urodzić, lekarze zaplanowali wprowadzenie specjalnych procedur podczas porodu. Pracujący w szpitalu lekarz, Przemysław Oszukowski przyznał, że zastosowano niespotykane metody, mając na uwadze zdrowie dziecka.

- Zastosowaliśmy specjalne środki ochronne, kombinezony, potrójne rękawiczki i niespotykane dotychczas procedury medyczne. Wszystko po to, żeby noworodek był zdrowy - ujawnił na łamach portalu Fakt24.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

Kobieta zarażona koronawirusem urodziła 28 marca. Lekarze zdecydowali, że najlepszym wyjściem będzie cesarskie cięcie. Nowo narodzona dziewczynka od razu została umieszczona w izolatce. Tam przebywała aż do dzisiejszego dnia pod opieką lekarzy i pielęgniarek. Rodzice nie mogli wziąć na ręce swojego dziecka przez ponad miesiąc, jednak personel starał się ich wspierać.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja oficjalnie przekazała smutną wiadomość. Wiadomo, co mogło stać się z Kacperkiem

2. Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

Kobieta, która urodziła małą Klarę, mogła oglądać nagrania swojej córeczki zrobione przez pielęgniarki. Historia porodu, którym żyła cała Polska, skończyła się szczęśliwie. Dzisiaj Klara wróciła do domu wraz ze swoimi rodzicami, którzy zostali uznani za ozdrowieńców. Zarówno matka, jak i ojciec dziewczynki podziękowali personelowi za pomoc w trudnych chwilach i nazwali pielęgniarki "ciociami Klary", jak podał portal Fakt. Tę radosną wiadomość przekazał także marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber, który spotkał się z rodziną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Media zajrzały do portfela Roberta Lewandowskiego. Znalazły tam prawdziwą fortunę. Niebotyczny majątek
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę
  5. Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia Romelczyk
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News