Kobieta nie mogła uwierzyć w to co stało się w czasie prowadzonej przez nią lekcji
Pixabay StartupStockPhotos
Agata Jaroszewska - 1 Maja 2020

Nauczycielka została upokorzona podczas zdalnej lekcji, popłakała się ze wstydu. Niestety, nie jest jedyna, fala cyberprzemocy

Kobieta prowadziła zajęcia dla swoich uczniów, kiedy padła ofiarą okropnego żartu. Tzw. rajdy zyskują coraz większą popularność wśród internautów wykorzystujących brak wiedzy nauczycieli na temat platform, na których prowadzą zajęcia. Nerwy po całej sytuacji były tak wielkie, że gdy tylko zamknęła komputer po prostu się popłakała.Tego typu sytuacje nie należą do rzadkości. Dziennikarze Onetu dotarli do wielu nauczycieli mówiących o tym, że obecny system prowadzenia zajęć jest bardzo dziurawy, a cierpią na tym zarówno oni, jak i dzieci biorące udział w nauczaniu zdalnym. To naprawdę poważny problem. Specjalista podpowiada, jak go rozwiązać. Wystarczą tylko dwa kliknięcia.

Kobieta naucza w jednej ze szkół w Krakowie i w rozmowie z WP opisała sytuację, jaka ją spotkała. Po całym zajściu musiała zrezygnować z najwygodniejszej formy prowadzenia zajęć. Teraz uczniowie muszą samodzielnie zapoznawać się z materiałem.

Kobieta - dramatyczne wieściPolicja przekazała dramatyczne wieści. Odnaleziono ciało młodej kobiety, doszło do tragediiCzytaj dalej

Kobieta padła ofiarą internetowych trolli

Nauczycielka anonimowo podzieliła się swoją historią z WP. Kobieta uczy matematyki w jednej z krakowskich podstawówek i jako formę przekazywania uczniom wiedzy wybrała wideokonferencję, gdyż dzięki temu w jednym momencie jest w stanie dotrzeć do największej ilości swoich uczniów. Może także na bieżąco reagować na ewentualne problemy związane ze zrozumieniem przekazywanych przez nią treści. Niejednokrotnie ktoś dołączał do czatu i przeszkadzał w zajęciach, lecz ostatnio doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Do e-lekcji dołączyła osoba, która upokorzyła nauczycielkę i pokazała młodym uczniom treści nieodpowiednie.

- Kolejny raz ktoś wdarł się na zajęcia i tym razem udostępnił na ekranie film pornograficzny. Byłam przerażona i natychmiast kazałam dzieciom wyłączyć komputery. Ręce mi się trzęsły, gdy rozłączałam czat. Co za upokorzenie, później z nerwów aż się popłakałam - mówi kobieta cytowana przez WP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ogłoszenia o praceWiadomo, kogo w czasach pandemii będą poszukiwać pracodawcy. Chodzi o konkretne zawodyCzytaj dalej

Nie jest to odosobniony przypadek

Na YouTubie codziennie pojawia się wiele filmów dumnych z siebie anonimowych trolli, którzy chwalą się swoimi poczynaniami z zagubionymi nauczycielami. To nowa forma cyberprzemocy traktowana przez oprawców jako świetna zabawa. Tzw. rajdy to niebezpieczny trend polegający na upokarzaniu nauczycieli prowadzących zajęcia. Problem wydaje się trudny do rozwiązania. Nauczycielka z Krakowa zgłosiła sprawę dyrektorowi, ale ten nie widział innej opcji niż zawieszenie transmitowania zajęć i powrót do tradycyjnego przesyłania uczniom materiału do opanowania.

- Szczerze mówiąc, to kiepskie rozwiązanie. Dzieci co chwilę piszą do mnie. Tego nie rozumieją, tamto źle im wychodzi, więc muszę poświęcić jeszcze więcej czasu, aby każdemu indywidualnie wszystko wytłumaczyć - mówi kobieta.

Dzisiaj grzeje:

1. Służby zakończyły poszukiwania Kacperka. Otrzymaliśmy wiadomość z ostatniej chwili

2. Prezydent pokazał jedno zdjęcie Agaty Dudy. Internauci są oburzeni, nie pozostawili na niej suchej nitki

Ekspert wyjaśnia, że wystarczą dwa kliknięcia

Internetowe trolle wykorzystują brak znajomości technologii wśród belfrów. Redaktor naczelny działu Technologie w Wirtualnej Polsce, Jakub Wątor, mówi, że w łatwy sposób można kontrolować to, kto może wypowiadać się w czasie e-lekcji najczęściej prowadzonych w aplikacji Zoom.

- Wszystkie rajdy można zablokować dwoma kliknięciami. Wystarczy w ustawieniach wideokonferencji wyciszyć mikrofony i wyłączyć ekrany uczestników. [...] Instrukcje zmiany ustawień każdej z tego typu platform można znaleźć w wyszukiwarce Google - informuje dziennikarz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dodawanie cytryny do gorącej herbaty to duży błąd. Może mieć poważne konsekwencje zdrowotne
  2. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  3. Nikt nie mógł przewidzieć, tuż przed majówką całą Polskę obiegła niebywała wiadomość. Dotyczy każdego kierowcy
  4. Wielki błąd w liczeniu chorych. Ministerstwo Zdrowia podało prawdziwą liczbę zakażonych
  5. Agata Duda nie wytrzymała. Pałac Prezydencki potwierdził doniesienia
  6. Mogą wywoływać okropne choroby, a większość Polaków je kupuje. Są niebezpieczne dla organizmu, zawierają olej palmowy, akrylamid, sól, cukier i wiele innych

Katarzyna DowborKatarzyna Dowbor cudem powstrzymała łzy. Tragedia rodzinna, trudno pojąć, jak mogło do niej dojśćCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News