Nagle zaczął ją strasznie boleć brzuch. Lekarzy wryło w ziemię gdy zobaczyli co wyciągnęli z jej jajników

Nagle zaczął ją strasznie boleć brzuch. Lekarzy wryło w ziemię gdy zobaczyli co wyciągnęli z jej jajników Źródło: Twitter

Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Wręcz skręcała się z powodu bólu brzucha. Nie była w stanie sprecyzować, co mogło wpłynąć na takie pogorszenie się samopoczucia. Lekarze wykonali więc USG, a potem podjęli się szokującej w skutkach operacji.

Kobieta leżąc pod znieczuleniem na stole operacyjnym w życiu by nie pomyślała, że ma w swoim organizmie coś takiego. Sami lekarze byli pod wrażeniem. Niektórzy widzieli "to" po raz pierwszy na własne oczy.

Kobieta pilnie zgłosiła się do szpitala. Natychmiast potrzebowała operacji

Kobieta w wieku 30 lat zgłosiła się do jednego z rosyjskich szpitali. Skarżyła się na silny ból brzucha, nie mogła już normalnie funkcjonować. Nawet leżenie powodowało ból. Natychmiast wykonano jej badanie USG, a potem trafiła na stół operacyjny. Zdiagnozowano u niej początkowo torbiele na obu jajnikach, które były źródłem bólu, mogły też pogorszyć stan kobiety. Kiedy lekarze rozcięli jedną z nich, oniemieli.

W środku każdej z torbieli znajdowały się włosy, które organizm kobiety wytworzył samoistnie. Niektóre z pojedynczych włosów miały nawet 13 cm długości, a jedno pasmo ważyło ok. 113 gramów. Lekarze doszli do wniosku, że torbiele to tak zwane "potworniaki" - zbitki komórek, które samoistnie wytwarzają włosy, gruczoły łojowe, a nawet zęby. Kobieta mogła mieć je od urodzenia, a dopiero niedawno urosły w takim tempie, że zaczęły oddziaływać na jajniki co poskutkowało bólem nie do zniesienia. W skrajnych przypadkach potworniaki mogą ważyć nawet kilkanaście kilogramów.

Na szczęście nie wpłynął w ogóle na jej zdrowie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta dość szybko wróciła do siebie po operacji i już więcej nie skarżyła się na ból brzucha. Nie wpłynęło to przede wszystkim na jej układ rozrodczy i możliwość posiadania dzieci. Najczęściej tego typu torbiele, ze zwapnionymi zębami oraz z włosami, pojawiają się u kobiet między 20. a 30. rokiem życia. Niewiele z nich wie, że nosi w sobie taki rodzaj guza - jest klasyfikowany jako wrodzony, łagodny nowotwór powstający jeszcze na etapie życia płodowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego
2. Nagle rozległy się strzały, ktoś otworzył ogień do polskich harcerzy. Dramat na obozie, trwa akcja służb

W Polsce również odnotowano tego typu przypadek. 55-letnia mieszanka Dolnego Śląska trafiła na stół operacyjny, kiedy skarżyła się na ból brzucha i jego ciągłe powiększanie się. Wycięto wtedy 3-kilogramowy guz, mierzący całe 30 centymetrów.

Fot. Moscow Regional Health Ministry

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Będzie kolejna zmiana w przepisach drogowych. Ulegną znacznemu zaostrzeniu
  3. Biednej dziewczyny nie było stać na suknię na studniówkę. Jej kolega własnoręcznie uszył jej kreacje, powalający widok
  4. Pies nie znosił kąpieli. Pewnego dnia właściciele zajrzeli do łazienki i zdębieli, zobaczyli, co robił z dziećmi
  5. Wielki smutek, tragedia podczas nabożeństwa. 20 osób nie żyje, 16 jest poważnie rannych

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News