Koalicja Europejska zagrożona? Jedna partia chce się wyłamać

Koalicja Europejska zagrożona? Jedna partia chce się wyłamać Źródło: Telewizja wPolsce

Koalicja Europejska ledwo co ogłosiła wspólny start w wyborach, a już jedna z posłanek rozważa inną wizję startu. Niektórzy zauważają, że musiała być rozczarowana działaniem grupy, do której przynależy.

Koalicja Europejska stworzy wspólną listę, z której w wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartują działacze PO, Nowoczesnej, PSL, SLD, Zielonych, czy partii Teraz! Okazuje się, że dla ostatniej mikropartii jest jednak jeszcze inny scenariusz.

Koalicja Europejska - będzie wyłom jednej z partii? Posłanka wspomina dobry układ z Robertem Biedroniem

W rozmowie z reporterką "Gazety Wyborczej" przybliżyła go posłanka partii Ryszarda Petru, Joanna Scheuring-Wielgus. Powiedziała, że sprawa eurowyborów nie jest jeszcze przesądzona. 

- Rozmawiam ze wszystkimi siłami demokratycznymi, również z Robertem Biedroniem. Ze wszystkimi mam dobre układy - przyznała Scheuring-Wielgus.

Posłanka cieszy się na wieść o zjednoczeniu Koalicji Europejskiej, w której pokłada wielkie nadzieje. Sama jednak wciąż waha się nad startem w eurowyborach i listy wyborczej. Nie przesądza i nie potwierdza, że dołączy do KE.

- Nie było mnie tydzień w Polsce (Scheuring-Wielgus uczestniczyła w szczycie w Watykanie, gdzie spotkała się z papieżem Franciszkiem ws. pedofilii w polskim kościele), więc muszę wznowić rozmowy, które prowadziłam wcześniej. Decyzję podejmę prawdopodobnie w tym tygodniu, czy idę w tę stronę – powiedziała.

- Cieszy się, że powstała KE. Trzymam też kciuki za Roberta Biedronia. Jest spora grupa osób, która chce czegoś zupełnie nowego. KE nie powinna atakować Roberta Biedronia - powiedziała posłanka zaznaczając, że pozostaje w partii Teraz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Posłanka zaznaczyła, że zwrot ku inicjatywie Biedronia ma związek z nowym otwarciem, które jest dla niej w polityce bardzo ważne. Nie da się ukryć, że ważne jest też wyraziste stanowisko Biedronia w sprawie zmiany relacji na linii państwo-Kościół. Działająca w imieniu ofiar pedofilii w polskim Kościele posłanka nie doszukuje się podobnego akcentu w Koalicji Europejskiej.

Koalicja Europejska była budowana przez ostatnie dni. Do inicjatora porozumienia, partii PO, jako pierwsze dołączyło SLD (16 lutego). Dzień później w koalicji byli już Zieloni, a kolejnego dnia partia Teraz!. W piątek dołączyła Nowoczesna, a ostatni podpis pod deklaracją złożył prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Agnieszka Chylińska bez makijażu na Instagramie. Fani są zachwyceni: „Piękna kobietka”
  2. Gosia Baczyńska schudła! Projektantka wygląda zjawiskowo
  3. Reportaż DDTVN oburzył widzów. "Oderwani od rzeczywistości, chyba kogoś poniosło"
  4. Oni ze sobą są?! Julia Wieniawa w objęciach znanego aktora
  5. Odpowiedź Piotra Żyły na pytanie dziennikarza rozkłada na łopatki! Płaczemy ze śmiechu
  6. Dwuznaczny żart Kasi Cichopek. Lepsze opowiada tylko prowadzący Familiady

źródło: Gazeta Wyborcza

 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News