OFICJALNE: PSL dołącza do Koalicji Europejskiej

OFICJALNE: PSL dołącza do Koalicji Europejskiej Źródło: Punkt Widzenia TV

Koalicja Europejska powiększyła się o kolejną partię przed wyborami do europarlamentu. Do Platformy Obywatelskiej, SLD, Nowoczesnej i Zielonych jako ostatnie dołączyło Polskie Stronnictwo Ludowe.

Koalicja Europejska pójdzie do wyborów do Parlamentu Europejskiego szerokim frontem. Pewne było, że polityczny sojusz zawrą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej, czy partia Zielonych. W gronie nie było PSL. Do wczoraj. Decyzja o dołączeniu do koalicji zapadał na w trakcie głosowania rady naczelnej partii. 

– Będziemy wspólnie w wielkiej koalicji z PO, SLD, Nowoczesną, Zielonymi; będziemy budować koalicję na partnerskich warunkach, nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie – oświadczył w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Koalicja Europejska powiększa swoje grono

W dalszej części wystąpienia nawiązywał do programu PSL i sposobu, w jaki eurodeputowani z tej partii będą jej realizowali w Unii Europejskiej.

- Zwiększymy dopłaty i bezpośrednie, i zwiększymy wydatki na politykę spójności – mówił szef ludowców, cytowany przez Onet.

PSL jako ostatnie dołączyło do Koalicji Europejskiej, która wystawi listy wspólnych kandydatów przed wyborami do PE. W takiej konfiguracji KE może liczyć na wyższe poparcie niż rządzące dziś Polską Prawo i Sprawiedliwość. 

- Jest decyzja! Rada Naczelna PSL 86 do 8 za koalicją na wybory do Parlamentu Europejskiego - czytamy na oficjalnym profilu partii na Twitterze.

Decyzję potwierdzają dziś na swoich oficjalnym profilach społecznościowych kolejni liderzy PSL, wiceprezes zarządu partii Dariusz Klimczak, czy europoseł Krzysztof Hetman. Z każdą godziną dołączają do nich kolejny aktywiści partii z zieloną koniczynką.

 

źródło: Onet

Następny artykuł