Koalicja Europejska podała pełną listę nazwisk do PE

Koalicja Europejska podała pełną listę nazwisk do PE Źródło: Screen/youtube/Onet News

Koalicja Europejska przedstawiła pełną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Znamy już wszystkie nazwiska osób, które wystartują majowych wyborach.

Koalicja Europejska opublikowała pełną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Lista została już oficjalnie zatwierdzona. Wyborcy wiedzą, na kogo będą mogli oddać swój głos w wyborach, które odbędą się już 26 maja. Polacy wybiorą 52 europosłów, którzy będą reprezentować nasz kraj na najważniejszym międzynarodowym forum.

Grzegorz Schetyna obiecuje, że do 2030 roku Polska będzie dostawać dużo większe dotacje od Unii Europejskiej. Mają w tym pomóc posłowie, którzy wejdą w skład Europarlamentu złożonego z 705 osób. Już wiadomo, kto może się do tego przyczynić. 

Koalicja Europejska podała oficjalną listę kandydatów do PE

Na oficjalnej liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego, których proponuje Koalicja Europejska znaleźli się: Radosław Sikorski, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Dariusz Rosati, Ewa Kopacz, Adam Szejfeld, Joanna Mucha, Krystyna Skowrońska, Róża Thun, Bogusław Sonik, Jerzy Buzek, Mirosława Nykiel, Jan Olbrycht, Janina Ochojska, Jarosław Duda oraz Bartosz Arłukowicz.

Koalicja Europejska postawiła przede wszystkim na zasłużone osoby z życia politycznego i społecznego z partii takich jak: PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni. Ich wspólną cechą jest proeuropejskie nastawienie. Już 26 maja dostaną szansę, aby reprezentować Polskę w strukturach Parlamentu Europejskiego.

"To jest polski sposób na pokonanie populistów" - Grzegorz Schetyna o Koalicji Europejskiej

Koalicja Europejska to wspólny projekt kilku partii, który ma zagwarantować wygraną w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niewykluczone, że będzie też optymalnym rozwiązaniem w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Grzegorz Schetyna tak mówi o tej inicjatywie:

- Powołaliśmy Koalicję, bo chcemy być razem i nie damy się podzielić. To jest nowy polski patent na zwycięstwo. Jedność ludzi dobrej woli. To ważny moment, zdecyduje o przyszłości naszej ojczyzny. To polski sposób na pokonanie populistów. Przed nami nikt tego nie zrobił - przyznaje polityk.

O pierwszych efektach wspólnych działań przekonamy się już wkrótce. Sondaże CBOS są optymistyczne dla Koalicji Europejskiej. 

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News