Koalicja Europejska - PSL odchodzi.
Fot. Wikipedia Commons
Mateusz Nieścierowicz - 1 Czerwca 2019

PSL odchodzi z Koalicji Europejskiej. "Popełniliśmy błąd dołączając do KE"

Koalicja Europejska traci ważną część swojego elektoratu, który pomógł zdobyć podmiotowi aż 22 mandaty w wyborach do PE. PSL podjęło decyzję o odejściu z koalicji, czym partia zaskoczyła nie tylko media, ale i wielu wyborców.

Koalicja Europejska rozpada się na naszych oczach? Właśnie media obiegła informacja o decyzji PSL, który zamierza opuścić blok. W wyborach parlamentarnych zamierzają wystartować sami, choć zapraszają do współpracy wszystkich, którzy czują, że poglądy ich komitetów są tożsame z wartościami PSL-u.

500 plus nie dla wszystkich rodzicówPrzestaną wypłacać 500 plus na dzieci. Wiadomo już, którzy Polacy stracą świadczenieCzytaj dalej

Koalicja Europejska traci część swojego elektoratu

PSL zamierza odejść z Koalicji Europejskiej. Według nich decyzja o dołączeniu do podmiotu była niekorzystna i w świetle ostatnich wyborów wyraźnie zobaczyli negatywne skutki współpracy z koalicją. O trudnej decyzji PSL więcej opowiedział dla Interii Eugeniusz Kłopotek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Świat według Kiepskich" stracił wiele gwiazdGwiazdy Kiepskich, które nie żyją od lat. Byli najlepsi, bawili nas do łezCzytaj dalej

 - Popełniliśmy błąd, idąc do wyborów w Koalicji Europejskiej. Część naszych stałych wyborców straciliśmy. Ale jeśli mamy zachować jeszcze naszą tożsamość, nie ma innego wyjścia, jak pójść samodzielnie - wyznał polityk.

Następnie Kłopotek skomentował także sytuację w koalicji z perspektywy innych partii, jak choćby tej zarządzanej dzisiaj przez Katarzynę Lubnauer.

 - Przecież nawet nie wiadomo, jaka będzie ta koalicja. Słyszę, że Nowoczesna zaraz przestaje istnieć - uważa członek PSL.

Kłopotek wyraził także obawy co do nowo powstałego podmiotu Roberta Biedronia. Zasugerował, że osiągnięcie sukcesu musi być dobrze przemyślane także w perspektywie przyszłości.

 - Nie wiadomo, co się stanie z Wiosną. Jeśli mamy iść w takiej księżycowej koalicji, to jest początek końca Polskiego Stronnictwa Ludowego - wyznał.

PSL do parlamentu rusza bez pomocy KE

Kosiniak-Kamysz - prezes PSL w rozmowie z Radiem ZET zadeklarował, że do wyborów parlamentarnych, które już jesienią ruszą w Polsce, zamierza ruszyć samodzielnie. Zdaniem kierującego PSL-em jest to korzystniejsza droga i gwarantująca sukces. Jak dowiadujemy od Radia ZET - partia być może w przyszłości obierze nazwę "Koalicja Polska" i będzie promować wartości demokratyczne, chrześcijańskie, a także, jak sugeruje sama obecna nazwa partii - także ludowe.

 - Podjęliśmy decyzję o budowaniu bloku ze wspólnymi wartościami, zapraszamy różne organizacje - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska przekroczyła wszelkie granice. Pokazała coś, czego żaden Polak się nie spodziewał. Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co zobaczyli!
  2. Matka zabiła z zimną krwią niepełnosprawnego syna. Jej wytłumaczenie zwali was z nóg! Stracicie wiarę w ludzkość, jak to usłyszycie
  3. Nagranie, po którym odbierze wam mowę. Anna Mucha w koronkowym wdzianku zaprasza do swojego łóżka
  4. Brytyjczycy oburzeni i obrzydzeni do granic możliwości. Wszyscy mogą zobaczyć, jak księżna Diana umiera w 3D
  5. Rodzinny dramat Grażyny Torbickiej. Gwiazda i jej mąż przechodzą teraz bardzo trudne chwile
  6. Nie żyje wielki Polak. TVP przekazało smutne informacje, jego śmierć to ogromna strata dla nas wszystkich

Robert JanowskiJak zaczynał Robert Janowski? To niebywałe, niektóre fakty mogą dziwićCzytaj dalej

Źródła: Radio ZET / Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News