Sensacyjne doniesienia! Największa afera PiS po cichu umorzona, potem zaczęli się mścić?
Bartłomiej Chudy - 18 Grudnia 2018

Sensacyjne doniesienia! Największa afera PiS po cichu umorzona, potem zaczęli się mścić?

Jarosław Kaczyński musiał być ciężko zawiedziony, gdy ta afera ujrzała światło dzienne. KNF kojarzona jest dziś nie tylko w kontekście propozycji korupcyjnej byłego jej szefa, Marka Chrzanowskiego. Jeden z poprzednich wiceszefów Komisji Nadzoru Finansowego został przed laty brutalnie pobity, jak sam wskazuje, za zaangażowanie w wyjaśnianie innej, tuszowanej afery dotyczącej PiS. Dziś grozi mu więzienie jeśli nie zapłaci stosownego poręczenia. 

Jarosław Kaczyński sam doskonale wie, że KNF nie przestaje wzbudzać emocji. Wyjawienie propozycji korupcji, jaką Marek Chrzanowski złożył bankierowi Leszkowi Czarneckiemu oburzyło Polaków. W grę wchodziło zapłacenie równowartości 40 milionów złotych na konto wskazanego przez Chrzanowskiego prawnika.

Jarosław Kaczyński musi być wściekły

Taśma z byłym już szefem KNF trafiła do mediów. Korupcjogenne praktyki Komisji uderzyły w rząd PiS, sprawujący w końcu kontrolę nad instytucją. Jarosław Kaczyński musi być zaiste wściekły, kiedy obserwuje, co przez aferę dzieje się aktualnie na arenie politycznej naszego kraju. Okazuje się, że zamieszanie wokół Komisji i rządu PiS wznieca się z każdym dniem. Afera KNF okazuje się swoistym pomostem do innego, szemranego układu, o którym mówi się od dawna, a którego do tej pory nie wyjaśniono w całości. Chodzi o kulisy działań kierownictwa SKOK-u Stefczyka. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" śledczy zajęli się już po raz drugi sprawą Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

Polityczna zemsta na były wiceszefie KNF? Pobili go, teraz żądają 200 tys. zł poręczenia!

Zdaniem obserwatorów szefostwo tego SKOK-u ma za uszami m. in. "przekazywanie spółce w Luksemburgu tzw. złych długów" zwanych inaczej zagrożonymi kredytami. Anonimowy informator "Gazety" stwierdził nawet, że materiał śledczych pozwoliłby "postawić zarzut niegospodarności". Przy rządach PiS szefostwa SKOK-ów wydają się nie do ruszenia. Gdy partia była jeszcze w opozycji intencję działań tej instytucji chciał sprawdzić były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak. Jego wnioski były druzgocące - SKOK fałszował dokumenty dotyczące "wyceny biegłych dot. zabezpieczeń w postaci nieruchomości. Część pożyczek była spłacana przez osoby trzecie". Temat drążył tak solidnie, że w 2014 roku został... brutalnie pobity. W kulisach mówi się, że przez ludzi związanych ze SKOK-iem Stefczyka, którzy chcieli w ten sposób wyciszyć krnąbrnego urzędnika.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Państwo do dziś nie zweryfikowało sprawy i nie ukarało sprawcy za pobicie jednego z ważniejszych urzędników. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie we wrześniu tego roku już po raz drugi. Wcześniej podobnie orzekła w 2015 roku. Nie przeszkodziło to śledczym wszcząć postępowania w sprawie... postawienia zarzutów Kwaśniakowi. Odbito przysłowiową piłeczkę - skoro były wiceszef KNF nie dopełnił obowiązków w sprawie nadzoru nad innym ze SKOK-ów, w Wołominie, można było postawić mu zarzuty. Jeśli do świąt nie wpłaci poręczenia majątkowego w kwocie 200 tys. zł, spędzi ten czas w areszcie! Zdaniem Kwaśniaka i wielu komentatorów jest to akt politycznej zemsty, pokazujący, że rządzący stosują podwójne standardy przy SKOK-ach.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ciąg dalszy afery KNF! W więzieniu zabili Marka Chrzanowskiego psychicznie, zgotowali mu koszmar
  2. Jerzy Urban MIAŻDŻĄCO podsumował aferę KNF. Bezbłędne, bezlitosne, śmieszne i bezczelne
  3. CBA wpadło do domu szefa KNF! Znaleźli miażdżące dowody
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Czytaj dalej
źródła: innpoland.pl, wyborcza.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News