KNF - lista ostrzeżeń
Pixabay.com jarmoluk
Monika Majko - 4 Lipca 2020

KNF wydało pilne strzeżenie dla wszystkich Polaków. Muszą koniecznie uważać zwłaszcza na 3 firmy

KNF wydało pilne ostrzeżenie dla Polaków, na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty. Specjaliści przestrzegają przed tymi firmami, w ich sprawie prowadzone są postępowania prawne.

KNF przestrzega Polaków przed firmami, wobec których wszczęto postępowania. 3 lipca 2020 roku Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała listę ostrzeżeń publicznych, dodając do niej nowe podmioty. Ostrzeżenia przed kontaktem z tymi firmami kierowane są do wszystkich obywateli.

KNF zaktualizował listę ostrzeżeń publicznych o nowe firmy

3 lipca 2020 roku na listę ostrzeżeń publicznych prowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego zostały wpisane 3 nowe firmy. Są to Ferpay Ltd z siedzibą w Peterborough w Wielkiej Brytanii, Ferpay sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu oraz Wolfs Fundusz Private Equity SA z siedzibą w Katowicach. Pełna lista ostrzeżeń publicznych dostępna jest na rządowej stronie Komisji nadzoru Finansowego.

Pogrzeb Zofia Karpiel-BułeckaNiebywałe sceny na pogrzebie Karpiel-Bułecki. Zdjęcie pojawiło się w sieciCzytaj dalej

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie wobec tych firm w sprawie o czyn z art. 171 ust. 1 i 3 ustawy prawa bankowego, dotyczącego wykonywania czynności bankowych, w szczególności przyjmowania wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kierowca wjechał w sam środek anomalii pogodowychPorażające zdjęcia z autostrady. Kierowcy nie wiedzieli, że wjeżdżają w sam środek anomalii pogodowejCzytaj dalej

Kilka dni wcześniej, 30 czerwca 2020 roku z tego samego powodu na listę ostrzeżeń publicznych KNF dopisany został również Marshal Lion Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. 24 czerwca natomiast Komisja dopisała do listy firmy Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marlena Krześniak i Prometheus Ltd.

KNF poinformował Polaków o firmach, wobec których prowadzone są postępowania prawne

Jak przekazał portal Interia.pl, wobec pierwszego podmiotu do Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu skierowano zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 89 ust. 1 pkt 4 i art. 90 ust. 1 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń dot. wykonywania czynności brokerskich w zakresie ubezpieczeń, nie będąc do tego upoważnionym oraz używanie do oznaczenia własnej działalności gospodarczej określeń wskazujących na wykonywanie dystrybucji ubezpieczeń.

Dzisiaj grzeje:

1. Część obostrzeń wkrótce powróci? Ważny apel do ministra zdrowia, ręce opadają

2. Biolog wyznał prawdę na temat noszenia maseczek ochronnych. Czy mają sens?

Natomiast jak podaje KNF, w sprawie podmiotu Prometheus Ltd. "zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia)".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Prosty sposób na odstraszenie much z domu. Wystarczy wymieszać ze sobą dwa składniki
  3. Ponętne zdjęcie narzeczonej Artura Szpilki. Pokazała niemal wszystko, zasłoniła się tylko kwiatkiem (FOTO)
  4. Niestety, zmarł wyjątkowy człowiek i wielki Polak. Bardzo smutne informacje potwierdził prezydent Tarnobrzega
  5. Agnieszka Chylińska pokazała matkę. Prawda o ich relacji wyciska łzy z oczu
  6. Niestety, potwierdziły się bardzo smutne informacje. Nie żyje Kazimiera Łagan
  7. Andrzej Duda chce zmian w konstytucji. Chodzi o zapis o adopcji przez pary jednopłciowe

Mama dzieckoMama porzuciła dziecko w opuszczonym domu. 12 lat później włączyła telewizor i nogi się pod nią ugięłyCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News