Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywają swojej wściekłości za decyzję, jaką podjął wczoraj prezydent Andrzej Duda w sprawie ustaw reformujących sądownictwo. Tak ostrej deklaracji jednak do tej pory nie było.

Marek Suski stwierdził, że w związku z wczorajszymi wydarzeniami prawdopodobne jest, że Andrzej Duda nie będzie ponownym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta. Jego zdaniem wszystko zależy od tego, jak teraz będzie się zachowywał.

Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie nie jest oczywiste, że naturalnym kandydatem w wyborach prezydenckich będzie Andrzej Duda. Uważam, że każdego, czy posła, czy premiera, posła, czy ministra, powinno się w jakimś sensie oceniać w podsumowaniu kadencji i na podstawie całej kadencji, a nie jednego zdarzenia negatywnego – powiedział Marek Suski.

Dodaje jednak, że Prezydent RP nadal ma jeszcze szansę „by się nawrócić”. Sugeruje, by jeszcze raz przemyślał swoją wczorajszą decyzję.

Wszyscy jesteśmy grzeszni. Mam nadzieję, że pan prezydent będzie pomagał w reformach, a nie przeszkadzał. Raz zdarzyło mu się przeszkodzić, ale to go nie przekreśla – zaznacza poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Co interesujące wskazuje również, kto zamiast Andrzeja Dudy mógłby być kandydatem na prezydenta w 2020 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Uważa, że w tej roli świetnie sprawdziłaby się Beata Szydło.

Jest to jakaś koncepcja. Nie wiem, czy to plan, czy aeroplan – zdradza Marek suski.

źródło: wiadomosci.onet.pl

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również