Obraziłeś ojca Rydzyka? Dopadnie cię jego nowy klub

Obraziłeś ojca Rydzyka? Dopadnie cię jego nowy klub

Rydzyk w ostatnim czasie zdecydował się w stanowczy sposób zaatakować polityków Prawa i Sprawiedliwości, zarzucając im, że przeznaczają zbyt małe kwoty z państwowych pieniędzy na jego projekty. Co ciekawe, dziennikarze WP twierdzą, iż wśród działaczy partii rządzącej utworzył się jednak klub, którego członkowie zamierzają bronić dobrego imienia toruńskiego redemptorysty.

Wielu wyborcom wydawało się, że Tadeusz Rydzyk wszedł ostatecznie na wojenną ścieżkę z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. Jego ostre słowa, w których stwierdził, iż nie otrzymuje wystarczających środków z budżetu państwa, obiegły krajowe media, dając się wyraźnie we znaki politykom Prawa i Sprawiedliwości. Jak się jednak okazało, dziennikarze WP ustalili, że wewnątrz obozu władzy powstał nieformalny klub. Należący do niego działacze planują walczyć o dobre imię Rydzyka, chcąc prawdopodobnie ponownie zbudować z nim pozytywne relacje.

Rydzyk wciąż wspierany przez PiS

- Będziemy słać zawiadomienia do prokuratury, a w przypadku posłów składać doniesienia do sejmowej komisji etyki, żądając kar. Bezpardonowe ataki na osobę ojca dyrektora Rydzyka spotkają się z mocną odpowiedzią - stwierdził w rozmowie z portalem jeden z polityków obozu władzy. Jak donoszą media, do klubu miała dołączyć między innymi posłanka Krystyna Pawłowicz. Polityk zapowiedziała już nawet, że będzie się ubiegała o karę dyscyplinarną dla Kingi Gajewskiej z PO, która na Twitterze miała urazić toruńskiego duchownego.

PiS chce bronić ojca Rydzyka przed pomówieniami

Osobą zarządzającą niesformalizowanym klubem okazuje się za to według doniesień WP Andrzej Jaworski, który w przeszłości pozostawał politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Poza tym był bliskim współpracownikiem Rydzyka oraz pracował dla spółek Skarbu Państwa. - Co w tym dziwnego, że są osoby broniące ojca dyrektora? Załóżmy, że dziennikarze znajdują temat dotyczący dręczenia zwierząt czy bicia dzieci. Z odruchu serca zazwyczaj piszecie artykuły interwencyjne. Tutaj jest podobnie. Nie zgadzamy się na agresywne i oparte na manipulacjach ataki na osobę ojca dyrektora - wytłumaczył motywy swego działania Jaworski w wywiadzie dla WP. Co ciekawe, wielu internautów już dziś twierdzi, że politykami PiS nie kierują wcale jedynie pozytywne emocje. Zastanawiają się bowiem, czy działacze nie próbują w ten sposób poprawić relacji z Rydzykiem, aby nieoficjalnie poparł partię przed tegorocznymi wyborami samorządowymi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co za skandal! Cała prawda o nowym rzeczniku Dudy
  2. Kler: Smarzowski oskarżył rządy PO i PiS! „Wchodzą w d*pę Kościołowi”
  3. Jarosław Kaczyński znowu w szpitalu. Będzie miał ciężką operację
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News