Klub Kukiz'15 się sypie. Odchodzą posłowie

Klub Kukiz'15 się sypie. Odchodzą posłowie

W czwartek, 23 lutego, o swoim odejściu z klubu Kukiz'15 zdecydowały dwie posłanki – Anna Maria Siarkowska i Magdalena Błeńska. To kolejne uszczuplenie sprawiło, że klub liczy już jedynie 33 posłów. Powodem decyzji ma być konflikt między członkami i liderem oraz brak początkowo łączącej ich dobrej komunikacji.

Posłanki poinformowały, że postanowiły opuścić klub Kukiz'15 przez wewnętrzne konflikty i niechęć do rozwiązywania ich przez przywództwo. Oprócz tego, sam przewodniczący stwierdził, że punktem zapalnym okazała się chęć założenia przez niego fundacji imienia Rafała Wójcikowskiego. Pewnego rodzaju sprzeciw miał wiązać się z tym, że Siarkowska i Wójcikowski, jako jedyni spośród posłów klubu, przyszli na głośne głosowanie w sali kolumnowej.

Dla klubu odejście posłanek jest wielką stratą. Siarkowska z wykształcenia jest bowiem politologiem i specjalistą od bezpieczeństwa narodowego. Błeńska za to, poza polityką, zajmuje się prawem budowlanym i architekturą. Oprócz tego, przez uszczuplenie, kolejny klub – Nowoczesna – ma w Sejmie jedynie dwóch przedstawicieli mniej.

Łącznie Kukiz'15 stracił już 8 posłów. Każdy tłumaczy swoje odejście w podobny sposób – wewnętrznym konfliktem, coraz gorszą atmosferą, brakiem możliwości komunikacji między przywódcami i resztą członków. Sam przewodniczący oczywiście nie uznaje zarzutów rezygnujących ze współpracy posłów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News