Kłopoty Waszczykowskiego. Pilnie wezwany do prezesa PiS

Kłopoty Waszczykowskiego. Pilnie wezwany do prezesa PiS Źródło: Źródło: Wikimedia Commons, flickr.com

Ostatnie wpadki ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego spotkały się z silną dezaprobatą nie tylko opozycji, ale też wielu polityków strony rządzącej. We wtorek szef resortu został wezwany do siedziby Prawa i Sprawiedliwości na rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim.

Wielu polityków z otoczenia premier Beaty Szydło twierdzi, że Waszczykowski bardzo szkodzi działaniom rządu na arenie międzynarodowej. Szczególnie tym prowadzonym przez wiceministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego w relacjach z Unią Europejską.

Niedawne stwierdzenie, że przy wyborze Donalda Tuska miało dojść do fałszerstwa, wypowiedziane przez ministra na antenie TVN24 spotkały się ze stanowczym sprzeciwem zwłaszcza polityków PiS-u. Sprzeciwem tym większym, że miało to miejsce już po tym, kiedy zarówno prezydent Duda, jak i prezes Kaczyński zaakceptowali ten wybór, gratulując szefowi Rady Europejskiej.

Teraz szef polskiej dyplomacji tłumaczył się ze swoich słów prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż nie należy przesądzać o rychłej dymisji Witolda Waszczykowskiego, jednak media już typują jego potencjalnych następców. Najbardziej prawdopodobnym wydaje się obecny wicemarszałek senatu Adam Bielan.

Źródło: msn.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News