Po porażce wizerunkowej na ostatnim szczycie Unii Europejskiej, gdzie szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości nieskutecznie próbowała zablokować reelekcję Donalda Tuska, przychodzi kolejna zła wiadomość dla Beaty Szydło. Ostatnie sondaże nie pozostawiają złudzeń – notowania premier lecą w dół na łeb na szyję. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez IBRIS, w którym zapytano Polaków jak oceniają pracę obecnej szefowej rządu, notowania premier Beaty Szydło drastycznie spadły.

Dobrze ocenia premier Szydło zaledwie 33,2% Polaków, z kolei aż 62,3% ocenia jej dotychczasową działalność źle. W porównaniu z poprzednimi badaniami na ten temat, notowania Szydło spadły aż o kilkanaście procent (wcześniej oceniało ją dobrze 45% a w lutym nawet 48%).

Jak wyjaśnia dr hab. Ewa Marciniak, politolog z UW, tak ogromny spadek notowań szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości, bierze się z faktu, iż „PiS wyraźnie przeszacowało siłę Polski na arenie unijnej i swe nieprzejednane stanowisko w sprawie reelekcji Donalda Tuska”. 

–  Koszty są więc większe niż zyski, które partia próbuje generować – komentuje Marciniak.

Natychmiast po opublikowaniu badania, pojawiły się w politycznych kuluarach głosy, że może ono dobić gwóźdź do politycznej trumny Szydło. Sam prezes Kaczyński ma być coraz bardziej poirytowany jej nieskutecznym działaniem w wielu sferach pracy rządu.

...

Zobacz również