Na 11 dni przed wyborami prezydenckimi w USA Hillary Clinton spotkała niemiła niespodzianka. FBI postanowiło bowiem, że wznowi śledztwo w sprawie skrzynki mailowej kandydatki demokratów. Poinformował o tym dyrektor FBI, James Comey.

W tej sprawie Comey wystosował specjalny list do komisji do spraw sprawiedliwości Izby Reprezentantów. Dyrektor agencji stwierdził w nim, że FBI dopiero co dowiedziało się o istnieniu maili, o których przedtem nie zdawało sobie sprawy. Okazało się też, że odkryte niedawno maile mogą być „ważne dla śledztwa”.

 – Zostałem o tym poinformowany wczoraj i zgodziłem się, że FBI musi podjąć odpowiednie kroki, by ustalić, czy wiadomości zawierają tajne informacje, a także by ocenić ich wagę dla śledztwa – oświadczył Comey.

źródło: twitter.com/zuzannafalzmann
źródło: twitter.com/zuzannafalzmann

Rywal demokratki, Donald Trump, wykorzystał sytuację, by znaleźć potwierdzenie dla swoich oskarżeń pod adresem Clinton. Stwierdził, że fakt podjęcia przez FBI sprawy śledztwa ponownie, jest potwierdzeniem tego, że była sekretarz stanu powinna ponieść odpowiedzialność za swoje działania.

 – Korupcja Hillary Clinton przybrała rozmiary z jakimi nigdy nie mieliśmy do czynienia. Nie możemy pozwolić by swoje kryminalne intrygi wprowadziła do Gabinetu Owalnego [miejsce pracy prezydenta USA – red.] – podsumował Trump.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: tvp.info
pt

...

Zobacz również