Klienci wyrzucają śmieci na lady w markecie... a Lidl im za to płaci

Klienci wyrzucają śmieci na lady w markecie... a Lidl im za to płaci Źródło: źródło: wikimedia.org/Aljona83, facebook.com.lidl.polska

Narastają kontrowersje wokół akcji, którą zorganizowała sieć supermarketów Lidl. Sklepy zapowiedziały bowiem, że między 27. października, a 30. listopada klienci mogą oddawać produkty, które ich "nie usatysfakcjonowały". Okazuje się, że wielu Polaków wykorzystuje to do przekraczania granic pazerności.

Akcja odbywająca się pod hasłem "Sprytnie i tanio kupować marki Lidla. Absolutna satysfakcja lub zwrot pieniędzy" miała polegać na tym, że klienci, którzy między 27. października a 30. listopada kupią produkt należący do marki Lidla, będą mogli go zwrócić i otrzymać zapłacone wcześniej pieniądze. Według regulaminu, zwracany produkt mógł być" w stanie nienaruszonym, częściowo zużytym, bądź zużytym".

Taką sytuację zaczęli wykorzystywać chciwi ludzie, którzy doprowadzają do niecodziennych i przykrych scen w sklepach. Niejednokrotnie przynoszą do marketów worki z opakowaniami po zużytych produktach, tłumacząc, że nie uzyskali z nich "satysfakcji". Po tym jak przyniosą opakowania i paragon poświadczający zakup, sklep musi wydawać im pieniądze za kupione towary.

Oburzeni takim stanem klienci usilnie proszą Lidla o zakończenie akcji, co pomogłoby przywrócić porządek przy kasach w marketach. Na stronie Lidl Polska na Facebooku można znaleźć też wiele nieprzychylnych Lidlowi wpisów osób, które mają już serdecznie dosyć tego, co dzieje się w tej sieci marketów.

źródło: facebook.com/lidlpolska źródło: facebook.com/lidlpolska źródło: facebook.com/lidlpolska źródło: facebook.com/lidlpolska źródło: facebook.com/lidlpolska źródło: facebook.com/lidlpolska Zdjęcie nadesłane na stronę Lidla źródło: facebook.com/lidlpolska Zdjęcie nadesłane na stronę Lidla źródło: facebook.com/lidlpolska

Na większość takich postów zamieszczanych na stronie Lidla, jej administracja odpowiada w jeden i ten sam sposób: "Przepraszamy za niedogodności jakie napotkałeś w naszym sklepie. Zastrzeżenia do akcji możesz zgłosić poprzez formularz wraz z podaniem lokalizacji sklepu, w którym robiłeś zakupy. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie zweryfikować Twoją wiadomość". Nie wiadomo więc czy kontrowersyjna akcja zostanie skrócona, czy może też władze sieci zmienią jej zasady.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: natemat.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News