W czasach umacniającej się sprzedaży internetowej bardzo często zdarza się, że nawet niezwykle popularne wśród konsumentów firmy ostatecznie ogłosić muszą upadłość. Tak właśnie stało się w przypadku znanej w Polsce marki, która próbuje obecnie ratować się restrukturyzacją 5 mld długów.

Sieć sklepów z zabawkami Toys’R’Us wystąpiła właśnie o oficjalną ochronę przed bankructwem. Mimo ogłoszenia upadłości, firma nie zamierza na razie zamykać swoich sklepów na całym świecie i spróbować restrukturyzacji, która ma szansę uratować sieć.

Problemy Toys’R’Us wynikają bezpośrednio z przeniesienia sprzedaży wielu produktów do internetu. Konsumenci zaczęli coraz mniej chętnie sięgać po artykuły, które fizycznie są dostępne w stacjonarnych sklepach.

Zobacz również

Firma ma obecnie łącznie 4,9 mld dol. długów. Według jej właścicieli w 2018 roku uda się im spłacić 1,7 mld dol. zobowiązań oraz 400 mln dol. odsetek. Czas jednak pokaże, czy sieć, która zatrudnia ponad 65 tys. pracowników na całym świecie, poradzi sobie z trudnym powrotem na rynek.

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks