Nerwowa sytuacja wśród klientów dwóch bardzo popularnych Polaków banków. Ważą się losy Alior Banku i Pekao. Prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń uspokaja, że sytuacja już niedługo stanie się jasna.

Już na początku przyszłego roku do wiadomości publicznej podane zostaną wyniki analiz z negocjacji pomiędzy zarządcami Pekao i Alior Banku. Obie instytucje finansowe biorą pod uwagę różne formy współpracy, jedną z nich jest fuzja i połączenie sił.

ZOBACZ TAKŻE: Duży bank wycofuje się z Polski. Kredyty i pożyczki przejmą zagraniczni nabywcy

Ważą się losy. PZU czeka na wyniki

Na efekty rozmów czeka również PZU.

– Analizujemy, prace trwają po stronie banków, my spokojnie czekamy na to, co się wydarzy. Badamy wszystkie opcje. Ludzie skupili się na fuzji, ale są różne sposoby współpracy, które mogą wchodzić w grę – powiedział dziennikarzom prezes PZU Paweł Surówka.

Dziennikarze zapytali Surówkę, kiedy można spodziewać się ostatecznej decyzji. Prezes PZU odpowiedział, że już w pierwszych dniach nowego roku.

Planowali to od dłuższego czasu

O planach podjęcia współpracy pomiędzy bankami, ich przedstawiciele poinformowali już w październiku. Wówczas podpisali list intencyjny, który zawierał wstępne analizy możliwości, wynikające z ewentualnego podjęcia współpracy lub fuzji. Najwięcej udziałów w obu bankach ma Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Według doniesień Polskiej Agencji Prasowej Surówka powiedział, że jeśli przedstawiciele banków rozważają połączenie obu instytucji, to musi to wynikać z określonych korzyści, finansowych, technologicznych i strategicznych.

Udziałowcy sceptyczni

Najwięcej akcji w obu bankach ma PZU, który wraz ze swoimi podmiotami PZU Życie i TFI PZU posiada łącznie 31,65% Alior Banku i 20% Pekao. Znaczna część udziałów w Pekao, bo 12,8% należy do Polskiego Funduszu Rozwoju, który z niezwykle sceptycznie podchodzi do planów fuzji pomiędzy tymi instytucjami.

Polska Agencja Prasowa donosi, że Paweł Borys, prezes PFR wolałby, żeby Pekao kontynuowało obecną politykę i skupiło się na nowych inwestycjach m.in. w technologie.

ZOBACZ TAKŻE: Co się dzieje?! Ten bank w Polsce zamyka masowo konta klientów

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!


Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

...

Zobacz również

Zobacz również